1. Strona główna
  2. »
  3. MALUCH
  4. »
  5. Zakupy dla dziecka
  6. »
  7. Jakie bajki do słuchania dla 4-latka?

Jakie bajki do słuchania dla 4-latka?

bajki do słuchania

Jakie bajki do słuchania dla 4-latka?

fotokarty

Wielu rodziców nie ma zbyt wiele czasu na czytanie swoim dzieciom. Na szczęście nowoczesna technologia przychodzi im z pomocą. Od lat popularne są bowiem bajki do słuchania. Które zainteresują 4-latka? Które pochłoną go na długie godziny? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Charles Perrault – „Tomcio Paluszek”

Czasem po prostu nie trzeba daleko szukać. W końcu nikt nie powiedział, że nasze pociechy tak znacząco różnią się od nas samych sprzed 20 lub 30 lat. Na pewno każdemu 4-latkowi spodoba się zatem bajka do słuchania „Tomcio Paluszek”. Niewiele osób wie, że tak naprawdę wcale nie jest to historia naszego dzieciństwa. Pierwsza i najbardziej znana wersja autorstwa Charlesa Perraulta została opublikowana już w 1697 roku w ramach zbioru „Bajki Babci Gąski”. A kim jest tytułowy Tomcio Paluszek? Swój przydomek zawdzięcza niskiemu wzrostowi. Mimo drobnej postury to jednak pracowity młodzieniec. Kiedy los przestaje być zatem dla niego przychylny, wie jak sobie poradzić. Spotyka na swojej drodze różne problemy, ale ostatecznie trafia tam, gdzie pierwotnie chciał. Tego typu bajki do słuchania z morałem na pewno pozytywnie wpłyną na rozwój Twojej pociechy.

Praca zbiorowa – „Bajki na dobranoc”

Doskonałym prezentem dla 4-latka będą też bajki do słuchania – „Bajki na dobranoc”. Powstały w ramach współpracy wielu osób. Wśród „czytaczy” można znaleźć chociażby Bognę Mysłowską, Danutę Stankiewicz, Filipa Borowskiego, Lecha Gwita, Mariusza Pilawskiego i wiele innych, cenionych głosów. A wśród bajek sama klasyka. Bajki do czytania na dobranoc obejmują chociażby historię „O straszliwym smoku”, „O szewczyku”, a także „Calineczkę”. „Bajki na dobranoc” cieszą się dużym powodzeniem wśród rodziców 4-latków. Czytane na role bajki dostępne na stronie https://matfel.pl/pol_m_Multimedia_Audiobooki_Bajki-2288.html są bowiem niezwykle interesujące i rozwijające dla maluchów.

Praca zbiorowa – „Bajki-Grajki Knyps z czubkiem”

Dużą popularność zyskała także seria „Bajki-Grajki”. To kolekcja bajek muzycznych z dołączonymi, tematycznymi gazetkami. Prezentowany „Knyps z czubkiem” to opowieść o nieszczególnie urodziwym księciu. Młodzieniec cierpi z uwagi na swój wygląd. Wiele osób nie zauważa, że pod powierzchnią jest tak naprawdę mądrym i dobrym człowiekiem. Pewnego dnia na jego drodze staje piękna królewna. Nie jest ona zbyt bystra i błyskotliwa, ale podbija serce młodego księcia. Młodzieniec stosuje więc czary, dzięki którym królewna staje się inteligentna i elokwentna. Czy po tej zmianie dostrzeże jednak wartość księcia? Odpowiedź na to pytanie skrywają bajki do słuchania „Knyps z czubkiem”.

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments