1. Strona główna
  2. »
  3. MALUCH
  4. »
  5. Zakupy dla dziecka
  6. »
  7. Jakie zabawki sensoryczne są najlepsze dla dziecka? 

Jakie zabawki sensoryczne są najlepsze dla dziecka? 

zabawki dla dziecka

Każdemu rodzicowi zależy na tym, aby jego dziecko dobrze się rozwijało, a zabawki, którymi się niemowlak otacza, powinny nie tylko bawić, ale także uczyć. Producenci zabawek wychodzą naprzeciw troskliwym rodzicom i coraz więcej sklepów oferuje zabawki sensoryczne. Wiesz, dlaczego zabawki sensoryczne są takie wyjątkowe? To przepiękne rozwojowe zabawki dla dzieci, które uczą i rozwijają różne umiejętności u dzieci. Wspierają dzieci na każdym etapie poznawania nowego otoczenia.

Czym są zabawki sensoryczne?

Zabawki sensoryczne stymulują rozwój fizyczny i umysłowy dziecka. To zabawki rozwijające zmysły u dzieci. Duże znaczenie mają dla zmysłu wzroku, dotyku, słuchu, a nawet węchu i smaku. W sklepach można znaleźć różne modele, które różnią się między sobą fakturą i kolorami, które dobrane nie są przypadkowo. Często takie zabawki zawierają także błyszczące elementy, które wydają dźwięki. Dzięki temu dziecko poznaje świat z kilku perspektyw. Zabawki sensoryczne to najlepsze rozwiązanie dla ciekawskich świata dzieci, które chcą się szybko rozwijać i poznawać to, co je otacza.

Pierwsza zabawka dla dziecka – co wybrać?

Wybór pierwsze zabawki dla dziecka jest trudny, ale tak naprawdę nawet noworodek powinien mieć już swoje zabawki, które uczy się stopniowo rozpoznawać. Pierwsze miesiące życia dziecka charakteryzują się bardzo szybki rozwojem na różnych płaszczyznach. Szczególnie zmysł wzroku i równowagi rozwijają się bardzo dynamicznie. Przytulanka dla noworodka to najlepszy prezent. Dlatego, że taki maluch czuje się bezpiecznie, jak ma wokół siebie znane zapachy. Maskotki pomagają uporać się dziecku ze stresem i pomagają zasnąć. To niesamowite, ponieważ przytulanki dla niemowląt są najlepszym przyjacielem. Na początku dają poczucie bezpieczeństwa, a z czasem, gdy dziecko trochę podrośnie, uczą empatii i rozwijają wyobraźnię. Misie Bukowski to wyjątkowy wybór dla małych dzieci i cudowne wzory, które przypadną do gustu nawet dorosłym!
kolorowe klocki dla dziecka

Zabawki dla niemowląt

Zabawki rozwijające zmysły u dziecka to zabawki sensoryczne dla dzieci. Dzięki nim dziecko poznaje wiele faktur i zapoznaje się ze światem. Takie modele są przystosowane do trzymania w rączkach, zgniatania, a nawet gryzienia i przytulania. Niektóre z tych zabawek wydają specyficzne dźwięki, z którymi malec zapoznaje się od najmłodszych lat. Najlepszym wyborem dla małych dzieci są kostki motoryczne, które uczą kształtów już od najmłodszych lat. Ciekawym wyborem są także układanki dla niemowląt, które rozwijają dziecko. Uczą nie tylko kształtów, ale także kolorów i pomagają zapoznać się z różnymi fakturami.

Niezastąpione są także misie. Przytulanki dla niemowląt to najlepszy dodatek podczas snu. Dziecko przyzwyczaja się do zapachu swojej przytulanki i dzięki temu szybciej się uspokaja. Pluszowe misie mogą towarzyszyć dziecku od pierwszych chwil pojawienia się na świecie.

sensoryczne zabawki

Jaką zabawkę sensoryczną wybrać dla dziecka?

Zanim zdecydujesz się na zakup odpowiedniej zabawki sensorycznej, zastanów się, co dzięki tej zabawce, chcesz rozwinąć u swojego dziecka? Czy wolisz zaangażować wzrok, a może słuch lub dotyk? Są też takie modele, które rozwijają wszystko na raz. Podstawą jest jednak, aby wybrać zabawkę, która jest dopasowana do wieku dziecka. Dobra zabawka sensoryczna powinna być łatwa do utrzymania w czystości, ponieważ dzieci, szczególnie niemowlaki, uwielbiają wkładać wszystko do buzi.

Kostki sensoryczne, książeczki, a nawet piłeczki, świetnie sprawdzą się dla dzieci w każdym wieku. Oprócz zabawek, które można zakupić w sklepie, warto też poświęcić czas na specjalne zabawki DIY, które dostarczają nie tylko maluchowi bardzo dużo frajdy, ale także rodzicom. Taka zabawa jest nie tylko przyjemna, ale przede wszystkim pożyteczna i bardzo rozwijająca!

zabawka samochodzik dla dziecka
maskotka pluszak dla dziecka
panda pluszak dla dziecka

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments