1. Strona główna
  2. »
  3. AKTUALNOŚCI
  4. »
  5. Kampanie
  6. »
  7. Jesteś w ciąży? Planujesz dziecko? Rzuć palenie!

Jesteś w ciąży? Planujesz dziecko? Rzuć palenie!

poradnik

Palenie tytoniu podczas ciąży i w okresie poporodowym może poważnie zagrażać zdrowiu oraz życiu matki i dziecka. Co gorsza duża część kobiet palących przed zajściem w ciążę, nie rzuca palenia w trakcie jej trwania. Bardzo często powodem podejmowania takiej decyzji jest brak odpowiedniej motywacji przyszłej matki lub pomysłu na to, jak rzucić palenie tytoniu.

DomZdrowia.pl włączając się w coroczne obchody Międzynarodowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu przypadającego w tym roku na 20. listopada postanowił zachęcić palaczy do rzucenia nałogu. Na uruchomionej ostatnio specjalnej stronie www.ileprzepalasz.pl ruszył licznik, który pozwoli palaczowi sprawdzić ile pieniędzy „przepala” w ciągu tygodnia, miesiąca lub roku oraz co za tę kwotę mógłby kupić.

Przyszłe mamy będą miały możliwość sprawdzić, ile pieniędzy mogą zaoszczędzić – i np. przeznaczyć na wyprawkę dla malucha. Co więcej DomZdrowia.pl stworzył także Poradnik Rzucania Palenia napisany przez specjalistów dotyczący rzucania palenia oraz jego szkodliwości dla zdrowia. Można go będzie bezpłatnie pobrać na stronie www.ileprzepalasz.pl.Przyszłe matki powinny także wiedzieć, jak wielkim zagrożeniem dla płodu są papierosy. Sam dym tytoniowy zawiera ponad 4000 różnych związków chemicznych, z czego ponad 40 to substancje rakotwórcze.

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments