Jeszcze nie jest za późno na bezpieczne wakacje bez COVID-19

wakacje bez COVID

Choć sezon urlopowy oficjalnie się zakończył z rozpoczęciem roku szkolnego, wciąż jeszcze nie jest za późno na bezpieczny wypoczynek urlopowy. Sprawdź, gdzie możesz pojechać, by odpocząć od miejskiego hałasu, pracy, polityki i… koronawirusa. Nawet najlepsze kasyno online nie zapewni ci takiej odskoczni jak kilkudniowy wyjazd zagraniczny.

fotokarty

Jesień nie tylko dla singli i emerytów

To, że uczniowie wrócili do szkół, wcale nie znaczy, że rodziny z dziećmi nie mogą skorzystać z jesiennego wypoczynku urlopowego. Czasem, by wypocząć wystarczy zmienić otoczenie na zaledwie 2-3 dni i ofert właśnie takich wyjazdów weekendowych last minute znajdziesz teraz w sieci najwięcej.

– Kryzys spowodowany pandemią odbił się na branży turystycznej. Touroperatorzy prześcigają się w ofertach i promocjach, proponując coraz atrakcyjniejsze warunki. To idealny moment by z tego skorzystać – mówi Klara Czerwińska, ekspert ds. marketingu online.

Warto z nich skorzystać choćby z kilku powodów:

  • Po pierwsze, ceny wczasów we wrześniu i październiku są zdecydowanie niższe niż w pełni letniego sezonu – szczególnie w tym roku są one atrakcyjne;
  • W krajach takich jak Turcja, Grecja, czy Egipt wciąż jeszcze jest ciepło i masz szansę wrócić do Polski z piękną opalenizną nawet w październiku;
  • W obleganych w szczycie sezonu miejscowościach, będzie znacznie mniej turystów, a co za tym idzie – będziesz mógł w spokoju napawać się widokami i podziwiać zabytki;
  • W kurortach hotelowych być może nie otrzymasz takiego pakietu animacji jak w lecie, ale też nie będziesz martwił się o brak miejsca w restauracji, czy biegające i hałasujące po holu dzieci – masz szansę na prawdziwy odpoczynek.

Ostrożności nigdy za wiele

Oczywiście, w czasie pandemii koronawirusa musisz być szczególnie ostrożny, wyszukując oferty. Choć np. Barcelona kusi atrakcjami, zanim zdecydujesz się na weekendowy wylot za granicę, sprawdź obecną sytuację epidemiczną w kraju docelowym.

Warto też sprawdzać na bieżąco komunikaty na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych dla Polaków podróżujących poza granice kraju. Dzięki temu unikniesz sytuacji takich jak przymusowy pobyt w kraju tranzytowym, bo kraj docelowy zamknął granice albo wydłużonego urlopu w przypadku obowiązkowej kwarantanny po powrocie.

Weekend na wyspie

Marzy ci się tropikalna wyspa, a nie masz tyle urlopu ani funduszy, by lecieć od razu na Kanary? Nic straconego! Zawsze możesz odwiedzić np. wyspę tropikalną w… Berlinie! W czasie pandemii przed wyjazdem zapoznaj się z nowym reżimem sanitarnym – bez obaw – mimo szczególnych środków ostrożności nadal możesz tu bardzo miło spędzić czas z całą rodziną, w dodatku całkowicie bezpiecznie!

I co najważniejsze, w przeciwieństwie do prawdziwych wysp tropikalnych, tutaj masz pewność, że zawsze trafisz na słoneczną pogodę.

Cudze chwalicie, swego nie znacie

Kto powiedział, że odpoczywać można wyłącznie zagranicą! W Polsce również jesień jest piękna i w niczym nie ustępuje letniemu wypoczynkowi. W rejonach, takich jak Mazury, Tatry, Bieszczady czy Pojezierze Drawskie, znajdziesz wiele ofert na spędzenie jesiennego urlopu. Spacery po okolicznych lasach, podziwianie mgieł nad jeziorami, zbieranie grzybów, chodzenie po górach to tylko niektóre z atrakcji, jakie na ciebie czekają.

Jeśli jesteś fanem mocniejszych wrażeń, możesz odwiedzić największą w Europie hodowlę dzikich koni w Nowym Worowie i wziąć udział w spławianiu i spędzie bydła do zagrody, skoczyć ze spadochronu w tandemie, albo… przygotować się do sezonu morsowania – możliwości jest naprawdę dużo.

Co więcej, większość z tych atrakcji dostępnych jest w niewielkich ośrodkach wypoczynkowych, z dala od głównych, obleganych hoteli i miejscowości, więc możesz czuć się całkiem bezpiecznie.

Jeżeli jednak sporty ekstremalne ani leśne spacery cię nie przekonują, zawsze możesz skorzystać z jednej z setek ofert weekendowych wyjazdów do SPA na terenie całej Polski. Tutaj również na jesieni ceny są konkurencyjne, a jeśli dodatkowo skorzystasz np. z promocji na grouponie, możesz spędzić niezapomniany weekend za naprawdę symboliczne pieniądze.

Podsumowanie

Mimo pandemii i początku jesieni, nadal możesz bezpiecznie wypocząć. Niezależnie od tego, czy w Polsce czy za granicą, ofert w internecie znajdziesz mnóstwo.

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments