KEVIN.MURPHY wspiera profilaktykę raka piersi

Październik jest miesiącem raka piersi. W tym szczególnym okresie warto przypominać oraz szerzyć wiedzę na temat profilaktyki oraz wczesnej diagnostyki onkologicznej. Rak jest zaliczany do grupy chorób cywilizacyjnych, które mogą rozwinąć się zarówno na skutek predyspozycji genetycznych, jak i czynników środowiskowych. Każdego roku diagnozę raka piersi słyszy prawie 20 tysięcy kobiet, a ilość zachorowań wciąż wzrasta. Dlatego warto pamiętać, że tak samo ważna, jak wczesna diagnostyka, jest profilaktyka związana z prowadzeniem zdrowego stylu życia.

Postaw na wczesną diagnostykę

Bardzo często zapominamy o tym jak ważna jest wczesna diagnostyka, ponieważ wcześniej wykryty rak piersi może być całkowicie wyleczalny. Samodzielne badanie jest najprostszym sposobem, dzięki któremu możemy zaobserwować zmiany w piersiach. Samobadanie powinnyśmy wykonywać przynajmniej raz w miesiącu, natomiast USG piersi warto robić raz w roku. Kobiety powyżej 50 roku życia badanie mammograficzne powinny wykonywać co 2 lata. Panie, u których ta choroba pojawiła się w najbliższej rodzinie i dodatkowo są obciążone czynnikiem genetycznym, mammografię powinny wykonywać każdego roku naprzemiennie z rezonansem magnetycznym. Regularne badania to jedyny sposób, aby wykryć chorobę na wczesnym jej etapie oraz zwiększyć szanse na wyleczenie.

Dlaczego warto zdrowo żyć?

Poza wczesną diagnostyką, warto również zwrócić też uwagę na swój styl życia. Stres, zbyt szybkie tempo życia, niedostateczna ilość snu, niedoborowa dieta, niska aktywność fizyczna oraz wszelkie używki takie jak: papierosy oraz alkohol, to czynniki, które mają negatywny wpływ na nasze zdrowie. Stopniowo, przez wiele lat oddziałują na nasze ciało jak i umysł, by w pewnym momencie zamanifestować efekty swojego działania. Dlatego w każdym momencie życia warto zadbać o znalezienie równowagi pomiędzy karierą, pracą, ambicjami oraz życiem prywatnym, zdrowiem i odpoczynkiem. Zadbanie o swój komfort psychiczny to również ważny element profilaktyki zdrowotnej, który pomaga nam budować w sobie wewnętrzną siłę.

Zobacz:  Krem do twarzy z płatków róży

Kampania KEVIN.MURPHY RÓŻOWA SIŁA – edukuje i wspiera kobiety

Marka KEVIN.MURPHY po raz kolejny podejmuje działania związane ze zwiększeniem świadomości raka piersi. Przez cały październik, w ramach kampanii RÓŻOWA SIŁA, marka za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych, będzie edukować w zakresie wczesnej diagnostyki oraz propagować zdrowy styl życia i siłę pozytywnego myślenia jako czynników zapobiegających chorobie. Zaangażowana w kampanię dr. n. med. Beata Adamczyk – chirurg onkolog reprezentująca Wielkopolskie Centrum Onkologii opowie o najważniejszych aspektach profilaktyki.

Ważną częścią kampanii RÓŻOWA SIŁA są indywidualne spotkania z czterema kobietami-amazonkami, które wygrały z chorobą. Sylwetka każdej z nich zostanie przedstawiona w październiku na profilach społecznościowych KEVIN.MURPHY. Dodatkowo panie przez cały październik będą aktywnie udzielać się na kontach społecznościowych marki, prowadząc między innymi transmisje live z ekspertami: dietetykiem, fizjoterapeutą, instruktorkami jogi. Wszystko po to, by nauczyć kobiety jak w trudnych momentach dbać także o sferę psyche, która odgrywa bardzo ważną rolę w walce z chorobą. Kampania ma na celu również wsparcie Federacji Stowarzyszeń Amazonki. Część dochodu z październikowej sprzedaży wszystkich produktów KEVIN.MURPHY w różowych opakowaniach, zostanie przekazana na rzecz Amazonek. Wszystko po to, by nagłośnić problem występowania raka piersi, edukować i wspierać.

kevin murphy 2020 2

W ramach kampanii do sprzedaży trafi zestaw POSITIVELY.PINK z serią ANGEL oraz z wyjątkową apaszką, specjalnie zaprojektowaną przez twórcę marki, stylistę fryzur, Kevina Murphy. Umieścił on na apaszce pozytywne przesłanie – dla wszystkich walczących z chorobą oraz wspierających profilaktykę raka piersi. Dodatkowo wszystkie produkty w różowych opakowaniach będą dostępne w promocyjnej cenie. Wśród nich znajduje się m.in. kultowa linia ANGEL do włosów cienkich i delikatnych, linia PLUMPING do włosów wypadających oraz takie bestsellery jak spray oraz lotion ANTI.GRAVITY, pudrowy lakier DOO.OVER a także kuracja regenerująca STAYING.ALIVE.

Produkty biorące udział w akcji dostępne są w promocyjnej cenie na www.hair2go.pl oraz w wybranych salonach. Więcej informacji na www.kevinmurphy.pl 

Zobacz:  Szampon Hydrate-Me-Wash Kevin Murphy
kevin murphy 2020 3
Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments