Kontrastowe zabawki dla dzieci i niemowląt

Kiedy dziecko pojawia się na świecie, w życiu mamy i taty wszystko staje do góry nogami. Nagle to ono jest najważniejsze i wszelkie inne sprawy odchodzą na bok. Pełni obaw o dobre samopoczucie i zdrowie maluszka, młodzi rodzice często zastanawiają się również, co też ono tak naprawdę widzi i przede wszystkim czy jest w stanie ich dostrzec? Wzrok u noworodka zaczyna się rozwijać dopiero po przyjściu na świat. Do tej pory pływał on w ciemnym otoczeniu, więc nagły blask sali szpitalnej jest dla niego szokiem. Początkowo rozróżnia tylko jasne i ciemne miejsca, dlatego już po kilku dniach, zaciekawiony stara odwracać się w kierunku na przykład odsłoniętego okna. Generalnie woli jednak półmrok, gdyż jego oczy nie są jeszcze przyzwyczajone do ostrego światła.

W pierwszych tygodniach noworodek widzi na odległość 20-30 cm. Zatem rodzic musi dość blisko przysunąć się do jego twarzy, aby maluszek mógł go dostrzec. Jednak bardzo szybko zaczyna on rozpoznawać najbliższych. Pierwszy świadomy uśmiech powinien pojawić się u niego około pierwszego miesiąca i prawdopodobnie wywoła go właśnie widok któregoś z rodziców. W tym czasie dziecko zaczyna reagować na czarno-białe kontrasty oraz dostrzegać geometryczne wzory. Widzi też kolor czerwony i zielony. Jeśli w jego otoczeniu znajdą się przedmioty w tych barwach i w odpowiednich wzorach, to maluszek będzie mógł skupić na nich wzrok i ćwiczyć koncentrację, co z całą pewnością zaprocentuje w przyszłości.

Warto zatem przy urządzaniu kącika dla noworodka zadbać właśnie o te szczegóły, które pomogą mu w rozwoju. Pastelowe zabawki, karuzele czy maty w pierwszym miesiącu jego życia nie zwrócą uwagi maluszka. Natomiast grzechotki, książeczki czy też maskotki dla niemowląt w kontrastowych zestawieniach kolorystycznych (na przykład czarno-biało-zielone) wraz z odpowiednimi obrazkami na pewno go zainteresują.

Pomimo tego, że w kolejnych miesiącach dziecko będzie widzieć już z coraz większej odległości i dużo wyraźniej nadal najciekawsze będą dla niego zabawki w zdecydowanych kolorach. W tym okresie jednak bardzo istotny stanie się także zmysł dotyku. Maluszek każdą nową rzecz będzie musiał dotknąć i spróbować, dlatego bardzo ważne jest, aby zabawki były wykonane z różnych materiałów, które pozwolą dziecku poznawać nowe kształty, dźwięki i powierzchnie. Muszą one być przy tym łatwe do utrzymania w czystości. Konieczne jest również, aby przedmioty, którymi chcemy otaczać maleństwo, przeszły odpowiednie badania i posiadały europejskie wymagania bezpieczeństwa. Oznakowanie CE umieszczone przez producenta na zabawce świadczy o tym, że jest ona bezpieczna, nie szkodzi zdrowiu i nie wpływa negatywnie na środowisko naturalne.

Zobacz:  Wszystko to co powinieneś wiedzieć o technologii Eco Bubble

Należy pamiętać, że pierwszy rok życia to czas intensywnych i bardzo szybkich zmian, niemal ekspresowego rozwoju dziecka. Warto zatem już na etapie kompletowania wyprawki poszukać produktów, które będą wspomagać rozwój maluszka. W ofercie polskiej marki BlackPlum dostępnej w sklepie www.babymama.pl znajdują się zabawki z certyfikatem CE w kontrastowych kolorach (czarno-biało-zielone), które idealnie sprawdzą się już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Spełniają one zarówno funkcję stymulującą rozwój zmysłów i umiejętności, jak i sprawiają niemowlakowi wiele radości. Jednocześnie są praktyczne i łatwe do odświeżenia, przez co rodzice oszczędzają swój czas i energię, które mogą przeznaczyć na zabawę ze swoją pociechą.

Kontrastowe zabawki dla dzieci i niemowląt Black Plum – cena od 35 pln www.babymama.pl

Grzechotka Mrowka z mrowiska Black Plum Ksiazeczka kontrastowa Black Plum Ptaszek Marzyciel Black Plum Ptaszek Romantyk Black Plum Radosna Zebra Black Plum Tarmosia Black Plum

Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments