1. Strona główna
  2. »
  3. MALUCH
  4. »
  5. Zakupy dla dziecka
  6. »
  7. Kreatywne prezenty dla dzieci w wieku 3-10 lat

Kreatywne prezenty dla dzieci w wieku 3-10 lat

kreatywne zabawki

Kupując prezent dla dziecka, najlepiej zdecydować się na taki, który oprócz wartości rozrywkowej ma także funkcję edukacyjną. Warto np. wspomóc jego kreatywność, kupując podarunek, który tę cechę stymuluje i jest przystosowany do wieku dziecka. Wybór jest naprawdę spory, a ceny zróżnicowane, co sprawia, że każdy znajdzie coś dla swojej pociechy. Sprawdź nasze propozycje na kreatywne prezenty dla dzieci!

Co na prezent dla dziecka w wieku 3-5 lat?

Maluchy w wieku 3-5 lat są ciekawe świata, zadają mnóstwo pytań i chętnie się angażują w podejmowanie nowych czynności. Warto to wykorzystać, by rozwijać w nich kreatywność za pomocą przeznaczonych do tego gier, zabawek czy książeczek. Zastanawiając się, co będzie idealne na prezent dla dziecka w tym wieku, weź pod uwagę jego zainteresowania, by skupić jego uwagę i trafić w gust. 

Dobrym wyborem będą zabawki, w których dzieci tworzą swoje mozaiki lub obrazy z piasku. Warto też wspomnieć o masach plastycznych przygotowanych w konkretny sposób: np. z do stosowania z przyborami kuchennymi czy zdobione ulubionymi postaciami z bajek. Pobudzi to wyobraźnię dziecka i pozwoli mu się wykazać kreatywnością.

Kreatywne prezenty dla dzieci w wieku 6-8 lat

Wiek wczesnoszkolny to czas, w którym dzieci coraz lepiej wiedzą, co im się podoba i same potrafią wybrać sobie zajęcie. To bardzo dobrze, ponieważ kreatywne prezenty dla dzieci w tym wieku to zawsze świetny pomysł! Pomóż maluchowi rozwijać tę cechę za pomocą domowego laboratorium czy wytwórni biżuterii. A może twoje dziecko jest odkrywcą i spodoba mu się hodowanie własnych kryształów?

Jeśli chcesz kupić prezent do 50 zł dla dziecka, do wyboru masz naprawdę szeroki wybór produktów. Od zestawów do tworzenia wisiorków z ulubionymi bohaterami, po personalizowanie swojego własnego samochodziku. Świetnym pomysłem będą też puzzle 3D, głowa lalki do stylizacji fryzur lub zestaw tkacki dla dzieci!

Oryginalne prezenty dla dzieci w wieku 9-10 lat

Starszaki również mogą wykazać się kreatywnością! Warto postawić na oryginalne prezenty dla dzieci w tym wieku, dlatego zdecyduj się np. na zestaw do wykonywania własnych tatuaży czy taki, dzięki któremu twoje dziecko będzie mogło stworzyć własne mydełka. W ten sposób maluchy będą mogły wypróbować stworzone przez siebie rzeczy, a także dzielić się nimi z innymi!

Kupując prezent do 100 zł dla dziecka, możesz być pewien, że znajdziesz coś, co pobudzi kreatywność twojej pociechy. Przykładowo, jeżeli maluch lubi gotować, możesz zafundować mu jego pierwszą (przygotowaną specjalnie dla dzieci) książkę kucharską. To też odpowiedni wiek na nieco bardziej skomplikowane, kreatywne łamigłówki pobudzające mózg do myślenia. Dla młodych rzemieślników z kolei sprawdzi się zestaw do wyszywania lub tworzenia bio kosmetyków.

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments