1. Strona główna
  2. »
  3. NIEMOWLĘ
  4. »
  5. Pielęgnacja
  6. »
  7. Krem czy zasypka?

Krem czy zasypka?

Świeżo upieczeni rodzice, mając świadomość, jak delikatna jest skóra maluszka, często muszą zmierzyć się z pytaniem: jak odpowiednio o nią zadbać?

Powszechnie wiadomo, że ciało bobasa wymaga specjalnej pielęgnacji. Szczególnie ważne jest odpowiednie dbanie o okolice intymne niemowlaka. Zbyt długie przebywanie w mokrej pieluszce może doprowadzić do powstawania podrażnień, odparzeń i zaczerwienień, które są źródłem dokuczliwego bólu. Wilgotna i rozgrzana skóra pod wpływem enzymów zawartych w kupce i moczu malucha szybko się maceruje . Pojawiają się krostki, opuchlizna, a naskórek łuszczy się. O tym, że problem jest częsty i poważny informują statystyki – co drugie dziecko, które nie ukończyło 1. roku życia zmaga się z pieluszkowym zapaleniem skóry. Cierpienie, jakie wówczas odczuwają najmłodsi, jest porównywalne z bólem po oparzeniu. Dlatego tak ważne jest wybranie odpowiedniego sposobu pielęgnacji i ochrony skóry maluszka. 

Krem
Na rynku jest dostępnych wiele maści i kremów, których celem jest przeciwdziałanie odparzeniom. Które wybrać, aby zapewnić dziecku maksymalną ochronę? Najlepiej te, które mają w swoim składzie lanolinę i prowitaminę B5 – składniki działające nawilżająco, odżywczo i uelastyczniająco. Wazelina, oliwa z oliwek lub olejek migdałowy w składzie kremu to gwarancja wytworzenia na skórze bobasa tzw. płaszcza lipidowego. To specjalna ochrona, która w czasie, gdy gruczoły potowe i łojowe maluszka nie są jeszcze tak aktywne, aby mogły sobie samodzielnie radzić z bakteriami, jest niezwykle potrzebna. Wybierając krem, warto także zwrócić uwagę na to, aby w jego składzie znalazły się substancje regenerujące naskórek, np. tlenek cynku. Gwarancję produktu wysokiej jakości daje rekomendacja Instytutu Matki i Dziecka lub Centrum Zdrowia Dziecka. Dlatego zwracaj uwagę na to, czy krem lub maść, którą wybrałaś, jest opiniowana właśnie przez te instytucje.

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments