Książki Neli Małej Reporterki-idealny prezent dla małych czytelników

Nela ma zaledwie 10 lat, a już dzięki opisom swoich podróży do najdalszych zakątków świata, zyskała grono wiernych czytelników i miano najmłodszej Reporterki na Świecie. Jej najnowsze książki „Nela na tropie przygód” i „Zabawy z Nelą. Kurs poszukiwacza przygód”, to doskonałe pomysły na świąteczne prezenty dla małych i trochę większych poszukiwaczy przygód.
Specjalnie dla swoich wielbicieli Nela nagrała filmik, w którym opowiada historię okładkowego zdjęcia ze słonikiem:


Dziesięcioletnia Nela od kilku lat zwiedza świat i opowiada o swoich odkryciach w książkach. Jej czytelnicy przekonali się już o tym w jak uroczy i bezpretensjonalny sposób potrafi opisywać swoje dalekie podróże. W każdym z wydań umieszczone są mapy, zdjęcia i rysunki, które pozwalają dzieciom poznawać wraz z Nelą geografię, gatunki i zwyczaje egzotycznych zwierząt. Autorka w przystępny sposób opisuje też ludzi i kultury odwiedzanych krajów. Jej książki to nie tylko świetna rozrywka dla młodych czytelników, a przede wszystkim nauka poprzez zabawę.

W książce „Nela na tropie przygód” autorka zabiera nas w bogato ilustrowaną, fascynującą podróż po Etiopii, Sri Lance, Kostaryce, Wietnamie, Mjanme (Birmie) i Mauritiusie. Razem z Nelą odwiedzimy schronisko dla leniwców na Kostaryce, spędzimy noc na łódce na Morzu Południowochińskim i polatamy na linach nad lasem deszczowym. Będziemy mieli też okazję towarzyszyć młodej reporterce w opiece nad żółwiami, oraz poszukiwaniach wielorybów i smoków. To jednak nie wszystko. Książkę Neli wzbogacają multimedialne treści.
W wielu miejscach zostały umieszczone QR kody ukryte w rysunkach zwierząt (oznaczone „łapką”), które umożliwią dzieciom dostęp do dodatkowych materiałów. Aby je oglądać wystarczy pobrać aplikację See More (App Store lub Google Play) i zeskanować kod by zobaczyć np. jak Nela karmi słonika. To świetna zabawa dla dzieci, które ze świata książki mogą przenieść się do filmowej przygody Neli.

Zobacz:  Wygryź Candidę i jedz zdrowo

W książce „Zabawy z Nelą. Kurs poszukiwacza przygód” Nela Mała Reporterka zaprasza w podróż pełną przygód i zagadek. Ta pozycja to świetny pomysł na rozwijającą wyobraźnię, spostrzegawczość i logiczne myślenie rozrywkę dla najmłodszych. W chłodne jesienne i zimowe wieczory przeniesie nasze pociechy w egzotyczny i pełen kolorów świat.

Dzięki zamieszczonym w książce łamigłówkom i zabawom mali poszukiwacze przygód mogą łamać szyfry, znajdować ukryte skarby, odkrywać tajemnice zwierząt i roślin. Dzieci mają szansę poznać flagi krajów, wyspy, pustynie i wulkany. Małych niejadków do wypróbowania nowych smaków na pewno zachęcą „Aromatyczne sudoku” czy kolorowanka „Coś pysznego”. Na najbystrzejszych i najbardziej wytrwałych na końcu szlaku przygód czeka nagroda – Dyplom Poszukiwacza Przygód!

Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments