Lampka nocna przegoni wszystkie potwory z szafy

Lampka nocna przegoni wszystkie potwory z szafy

Nocne lęki pojawiają się bardzo często u dzieci. Mogą one dokuczać już małym niemowlętom. Potwory wychodzące z szafy czy z pod łóżka mogą tak przestraszyć malucha, że nie będzie on chciał samodzielnie spać. Co zrobić, aby przegonić wszystkie dziecięce lęki? Oto praktyczne wskazówki.

fotokarty

Przyczyny nocnych lęków

Z nocnymi lękami boryka się około 5% dzieci w wieku od 3. do 12. lat. To całkiem sporo. I chociaż najczęściej strach jest reakcją dziecka na trudne, stresujące, frustrujące doświadczenie, to jednak ich powstawanie mogą generować także inne czynniki, np. problemy zdrowotne (np. wysoka gorączka, infekcja, przyjmowanie leków, które oddziałują na centralny układ nerwowy dziecka) czy słabsza kondycja (np. będąca efektem niewyspania, zmęczenia czy stresującego stylu życia).

Czy to już lęk?

Nocne lęki potrafią dać dzieciom nieźle się we znaki. I chociaż bywają utożsamiane z sennymi koszmarami, to- tak naprawdę- mają z nimi niewiele wspólnego. W czasie, gdy senne koszmary są jedną z faz snu- mało dotkliwą dla najmłodszych, nocne lęki są zaburzeniem, które potrafi zdezorganizować życie. Czym się objawiają? Zwykle głośnym, intensywnym, napadowym płaczem, krzykiem, widocznym roztrzęsieniem i niemożnością dobudzenia dziecka.

Sposoby na noc bez strachu

Co robić, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia epizodów lękowych? Jak sobie radzić, gdy zaburzenia snu regularnie nękają pociechę? Od czego zacząć? Przede wszystkim od uważnej obserwacji swojego dziecka. I pamiętaj- im więcej negatywnych bodźców dociera do malucha w ciągu dnia, tym większe jest prawdopodobieństwo wystąpienia zaburzeń snu. Po drugie- zadbaj o to, aby w nocy w pokoju dziecięcym paliła się lampka (np. połączenie nocnej lampki i latarki w jednym- Lampka Go Glow Light Worlds Apart ). Łagodne, delikatne światło potrafi zdziałać wiele: zwiększa poczucie pewności i bezpieczeństwa, łagodzi stres związany np. z nauką samodzielnego zasypiania i tym samym redukuje ryzyko wystąpienia nocnych lęków. Po trzecie- usystematyzuj rozkład dnia swojego dziecka. Okazuje się, że im bardziej przewidywalny jest plan dnia, tym dziecko czuje się bardziej komfortowo, lepiej śpi i szybciej się regeneruje. A to sprzyja w walce z nocnymi lękami.

Nocna lampka i latarka w jednym to świetnie sprawdza się w każdym pokoju dziecięcym. Latarka umieszczona w stacji dokującej, świeci łagodnym światłem. Kiedy zostaje wyjęta, staje się poręczną latarką. U góry posiada włącznik. Kiedy położy się ją na płaskiej powierzchni, świeci do góry.

Lampka Go Glow Light Worlds Apart – cena: 86,00 pln www.babymama.pl

Go Glow Light Worlds Apart-1 Go Glow Light Worlds Apart-3

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl
Katarzyna Pawłowska

Katarzyna Pawłowska

Pomysłodawca portalu, szczęśliwa mama.

Zobacz również

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments