1. Strona główna
  2. »
  3. AKTUALNOŚCI
  4. »
  5. Wiadomości
  6. »
  7. Magnesy w dziecięcych zabawkach

Magnesy w dziecięcych zabawkach

misio

Internetowy magazyn ScienceDaily opublikował najnowsze badania, które pokazują zagrożenia, jakie stanowią dla dziecka magnesy.

fotokarty

Maluchy po jego połknięciu nie są leczone tak szybko, jak jest to wymagane, a producenci zabawek niewystarczająco ostrzegają rodziców przez ryzykiem.

Działalność Szpitala Dziecięcego w Cincinnati w stanie Ohio, USA, pokazuje rosnącą liczbę dorosłych świadomych potencjalnego ryzyka związanego z połknięciem magnesu. Powikłania zdrowotne tym spowodowane są coraz powszechniejsze na całym świecie. Autorzy badania  zidentyfikowali 128 przypadków połknięcia magnesu w 21 krajach. Nawołują  rodziców do szczególnej ostrożności przy zakupie zabawek oraz przestrzegają przed pozornie niegroźnymi objawami, które mogą wskazywać na połknięcie przez dziecko jednego lub kilku magnesów.

“Większość połkniętych przedmiotów wchodziło w skład zabawek, również tych znanych marek”, mówi dr Alan Oesterich, doktor medycyny, profesor radiologii w Szpitalu Dziecięcym w Cincinnati i autor badań. „Wiele przebadanych dzieci to 5-latki lub młodsze, które przebywały pod stałym nadzorem rodziców lub opiekunów”.

Wyniki badań są szczególnie ważne o tej porze roku, kiedy to rodzice kupują prezenty dla swoich pociech. Wielu kupujących ma na uwadze bezpieczeństwo zabawek. Warto również dodać, że producenci nie mają obowiązku informować na opakowaniach o magnesie, które zabawka zawiera.

Szczególne zainteresowanie wzbudziły powody połykania przedmiotów. Niektóre z nich podane przez dzieci brzmiały: „Myślałem, że to tylko zabawa” lub „Podobał mi się smak magnesu”.

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments