1. Strona główna
  2. »
  3. AKTUALNOŚCI
  4. »
  5. Wiadomości
  6. »
  7. Magnesy w dziecięcych zabawkach

Magnesy w dziecięcych zabawkach

misio

Internetowy magazyn ScienceDaily opublikował najnowsze badania, które pokazują zagrożenia, jakie stanowią dla dziecka magnesy.

Maluchy po jego połknięciu nie są leczone tak szybko, jak jest to wymagane, a producenci zabawek niewystarczająco ostrzegają rodziców przez ryzykiem.

Działalność Szpitala Dziecięcego w Cincinnati w stanie Ohio, USA, pokazuje rosnącą liczbę dorosłych świadomych potencjalnego ryzyka związanego z połknięciem magnesu. Powikłania zdrowotne tym spowodowane są coraz powszechniejsze na całym świecie. Autorzy badania  zidentyfikowali 128 przypadków połknięcia magnesu w 21 krajach. Nawołują  rodziców do szczególnej ostrożności przy zakupie zabawek oraz przestrzegają przed pozornie niegroźnymi objawami, które mogą wskazywać na połknięcie przez dziecko jednego lub kilku magnesów.

“Większość połkniętych przedmiotów wchodziło w skład zabawek, również tych znanych marek”, mówi dr Alan Oesterich, doktor medycyny, profesor radiologii w Szpitalu Dziecięcym w Cincinnati i autor badań. „Wiele przebadanych dzieci to 5-latki lub młodsze, które przebywały pod stałym nadzorem rodziców lub opiekunów”.

Wyniki badań są szczególnie ważne o tej porze roku, kiedy to rodzice kupują prezenty dla swoich pociech. Wielu kupujących ma na uwadze bezpieczeństwo zabawek. Warto również dodać, że producenci nie mają obowiązku informować na opakowaniach o magnesie, które zabawka zawiera.

Szczególne zainteresowanie wzbudziły powody połykania przedmiotów. Niektóre z nich podane przez dzieci brzmiały: „Myślałem, że to tylko zabawa” lub „Podobał mi się smak magnesu”.

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments