1. Strona główna
  2. »
  3. ROZRYWKA
  4. »
  5. Książki
  6. »
  7. Mama kupi! Ja chcę to mieć!

Mama kupi! Ja chcę to mieć!

mama kupi

Niełatwo jest tuptać przez świat, gdy z każdej strony mrugają do nas kolorowe reklamy i ładne bajeczki. Nóżki same prowadzą w kierunku nowych zabawek, a jest ich w sklepie aż tyyyyle… I wszystkie dostępne od razu, wystarczy wypowiedzieć magiczne zaklęcie: mama kupi!

Książka „Mama kupi” dedykowana jest przedszkolakom i propaguje ideę zero waste. Autorka i wydawczyni – Aga Świerczek inspirowała się własnymi doświadczeniami z dwoma córeczkami. Książeczka przeciwstawia się dominującemu w mediach konsumpcjonizmowi i promuje postawy proekologiczne. Odwołuje się do sytuacji z życia zrozumiałych dla dzisiejszych maluszków. Motywuje do działania, podsuwa konkretne pomysły (trzy eko-wyzwania dla czytelników na końcu książeczki).

Czy wypada dawać prezenty z drugiej ręki?

Do książki dołączamy eko torbę na REprezent. Przejrzyjcie wasze półeczki – z pewnością znajdziecie zapomniane zabawki, przeczytane książeczki lub nienoszone ubranka. Spakujcie je i podarujcie komuś bliskiemu. Żeby sprawić przyjemność nie trzeba kupować nowych rzeczy. Oszczędzam… ale planetę!

Książka „Mama kupi!” to znakomity pretekst do dyskusji o tym kiedy i jak zacząć eko wychowanie. Jak najmłodszym dzieciom przekazać ideę less waste?mama kupi

mama kupi

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments