Marsz Różowej Wstążki

24 września, na ulicach Warszawy po raz 14. zagości różowy kolor i radosna atmosfera.

A to wszystko za sprawą Wielkiej Kampanii Życia – Avon Kontra Rak Piersi – ogólnopolskiej akcji propagującej profilaktykę raka piersi, w której co roku, maszeruje kilka tysięcy osób. Marsz wyruszy o godz. 12.00 spod Hotelu Bristol na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.

Uczestnicy przejdą ulicami warszawskiej starówki, gdzie na końcu trasy przy Pl. Teatralnym, w specjalnie przygotowanych gabinetach w Różowym Miasteczku Avon będzie można skorzystać z warsztatów samodzielnego badania piersi oraz z bezpłatnych badań USG i mammografii. W Polsce co roku z nowotworem zmaga się 15 tys. kobiet, dlatego tak ważna jest edukacja w zakresie samobadania piersi i wczesnego wykrywania choroby. Wydarzenia takie jak Marsz Różowej Wstążki mają przypominać wszystkim o tym, jak istotna jest profilaktyka.

Do akcji przyłączają się ludzie mediów, gwiazdy polskiej sceny artystycznej, i wiele znanych osób. W tym roku marsz odbywa się pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Anny Komorowskiej oraz Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Pani Hanny Gronkiewicz-Waltz, a wśród maszerujących będzie wiele znanych twarzy. Jest to jedyny dzień w roku, w którym o nowotworze piersi mówi cała Polska, a kobiety masowo korzystają z możliwości bezpłatnych badań i porad lekarskich. Tak będzie również w tym roku. Akcję zakończy koncert sióstr Pauliny (Pinawelli) i Natali (Natu) Przybysz, które na końcu zagrają wspólnie kilka utworów powstałych za czasów istnienia formacji Sistars.

 

marsz2

Zobacz:  Kolorowe Emocje na półmetku
Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments