Matka do wynajęcia

Znalezienie matki zastępczej to bułka z masłem. Wynajmowanie brzucha do rodzenia cudzych dzieci nie jest procederem uregulowanym przez prawo i akceptowanym przez religię, ale wiele kobiet się na to decyduje. Niektóre, by pomóc parom w potrzebie. Inne uważają to za niezły biznes.

Bardzo chcesz mieć dziecko, ale nie możesz? Choroba sprawiła, że nie masz szans na urodzenie wymarzonego bobasa? A może nie chcesz tracić czasu na ciążę? Albo boisz się bolesnego porodu i że po dziewięciu wyczerpujących miesiącach nie odzyskasz dawnej figury? Jeśli odłożyłaś 15 tysięcy euro, to nie masz się czym martwić. Wystarczy poszperać w sieci, by bez większego trudu znaleźć ogłoszenia od kobiet, które chętnie urodzą za ciebie dziecko.

Bocian nie chce przylecieć

Eksperci ze Światowej Organizacji Zdrowia uważają niepłodność za jedną z najpoważniejszych i najgroźniejszych chorób naszych czasów. Starania o dziecko 20% par na świecie spełzają na niczym. W Polsce taka tragedia spotyka nawet co piątą parę. Skala zjawiska jest zatrważająca, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że medycyna jest w stanie pomóc najwyżej trzydziestu parom na sto. Najgorsze, że wśród tych, do których bocian nie chce przylecieć, coraz większy odsetek stanowią osoby bardzo młode – takie, które powinny być w kwiecie wieku rozrodczego. Życie z przeświadczeniem, że jest się bezpłodnym, to udręka, szczególnie wówczas, gdy osoby dotknięte chorobą nie mogą znaleźć na nią lekarstwa. A najlepszym lekarstwem byłby w dużej części przypadków zabieg zapłodnienia in vitro. Niestety jest to lekarstwo drogie i choćby z tego względu niedostępne dla wszystkich chętnych. Koszt zapłodnienia tą metodą to nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. A Polska jest jednym z tych krajów, w których finansowanie tego typu zabiegów z ubezpieczenia zdrowotnego nie jest możliwe.

Zobacz:  Czy pampersy będą zakazane?
Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gość
Gość
13 lat temu

Jak MOGĄ nie umieć ortografii!!!!!

Gość
Gość
13 lat temu

jas tak mogom

Gość
Gość
13 lat temu

jak mogom
>:(>:(