1. Strona główna
  2. »
  3. AKTUALNOŚCI
  4. »
  5. Ciekawostki
  6. »
  7. Muzeum Dobranocek

Muzeum Dobranocek

mis

W Rzeszowie  powstanie jedyne w kraju Muzeum Dobranocek.

Jego twórcą jest rzeszowski kolekcjoner, a z zawodu policjant Wojciech Jama. W swoich zbiorach posiada ponad tysiąc eksponatów związanych z dobranockami głównie z okresu PRL np. „Miś Uszatek”, „Colargol”, „Bolek i Lolek”, „Krecik”, „Piaskowy Dziadek”.

Muzeum Dobranocek istnieje na razie tylko w wersji wirtualnej. Można je odwiedzać za pośrednictwem internetu 24 godziny na dobę. Wojciech Jama chce podarować swoje zbiory miastu. Władze Rzeszowa szukają już odpowiedniego lokalu, w którym mogłoby działać Muzeum Dobranocek.

Pan Wojciech Jama na swej stronie pisze:

„Chciałbym zaprosić Państwa do zwiedzenia Muzeum Dobranocek. Jest to wirtualna prezentacja unikalnej kolekcji zabawek, oryginalnych lalek z filmów, gier, plakatów, kartek i znaczków pocztowych, płyt winylowych, kaset VHS, kart telefonicznych itp. drobiazgów. W kolejnych salach znajdziemy takie sławy jak Bolek i Lolek, Koziołek Matołek, Reksio, Miś Colargol, Miś Uszatek, Krecik, Muminki, Pszczółka Maja, Rumcajs, Żwirek i Muchomorek, Kot Filemon. Znajdziemy również bohaterów których pamiętam ze swojego dzieciństwa, a których trudno dzisiaj szukać w programach telewizyjnych, jak Gąska Balbinka, Gucio i Cezar, Plastuś, Gapiszon, Słoń Dominik, Piaskowy Dziadek z dawnego NRD, Jacek i Agatka, Kiwaczek-Czieburaszka z byłego już ZSRR. Szczególnej uwadze państwa, polecam oryginalne lalki z filmu „Miś Colargol na Dzikim Zachodzie”, „Miś Uszatek”, „Plastusiowy pamiętnik”.”

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments