Miejsca przyjazne rodzicom małych dzieci w Radomiu

Przychodnia z kącikiem do zabaw, kawiarnia, gdzie najmłodsi klienci mają do dyspozycji dziecięce krzesełka i fitness klub, w którym opiekunka zajmie się dzieckiem podczas zajęć mamy.

Znaleźliśmy w Radomiu miejsca mother-friendly, ale powinno być ich więcej.Niedawno pisaliśmy o sklepie, do którego matki z dziećmi w wózkach mają oficjalny zakaz wstępu. Na szczęście są u nas miejsca, które nie tylko nie dyskryminują rodziców, ale i starają się ułatwić im życie.

Na zakupy pojedynczo

Kilka kolorowych krzesełek, ministolik, a na nim książeczki dla dzieci, karty do gry, liczydła albo kredki i kolorowanki. Takie kąciki dla dzieci powstają coraz częściej w sklepach i instytucjach. Są już m.in. w urzędzie skarbowym przy ul. Zientarskiego, w przychodni gruźlicy i chorób płuc dla dzieci i młodzieży przy ul. Tochtermana, bibliotece publicznej przy ul. Kusocińskiego, a także w sklepach, np. salonie Orange przy ul. Żeromskiego albo butiku z odzieżą męską przy ul. Wałowej. – Takie miejsca są potrzebne – twierdzi pan Paweł. Młodego ojca spotykam w środowe przedpołudnie na placu zabaw w parku Kościuszki. Czujnym okiem obserwuje synka, dwuletniego Michałka, który szaleje na plastikowym koguciku na sprężynie. – Kiedy się czeka w przychodni w długiej kolejce, zabawa może dziecku skrócić czas. Tak samo w sklepie. Ciężko zrobić zakupy, kiedy dziecko ciągnie za nogawkę i woła, że chce do domu – tłumaczy pan Paweł. – Gdyby takich miejsc było więcej, moglibyśmy częściej wychodzić całą rodziną. Teraz raczej tego unikamy. Na zakupy chodzimy z żoną pojedynczo, jedno wychodzi, drugie zostaje w domu z Michałkiem. No i zdecydowanie przydałoby się więcej lokali ze strefą dla niepalących. Wtedy można by pomyśleć np. o jakimś rodzinnym wyjściu na obiad – mówi młody tata.

Zobacz:  Refleksologia kobiecego piękna
Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments