1. Strona główna
  2. »
  3. AKTUALNOŚCI
  4. »
  5. Kampanie
  6. »
  7. Jesień to czas astmy

Jesień to czas astmy

Image

Jesienna epidemia astmy zaczyna się w 38. tygodniu roku. To właśnie wtedy lekarze odnotowują największą liczbę przypadków zaostrzeń tej choroby.

W samym tylko wrześniu ma miejsce 20-25 proc. wszystkich rocznych hospitalizacji dzieci z astmą. Dlatego rodzice powinni zgłaszać się z dziećmi do lekarza już teraz, aby jak najszybciej wdrożyć odpowiednie leczenie, które pozwoli uniknąć nasilenia objawów choroby.

1 września rozpoczęła się ogólnopolska kampania informacyjna na temat astmy. Patronat nad nią objęło Polskie Towarzystwo Alergologiczne. Celem akcji, prowadzonej za pośrednictwem radia, Internetu i kilkuset ulicznych billboardów, jest zachęcenie rodziców chorych dzieci do wizyty u lekarza zanim objawy się zaostrzą.

Jak informują przedstawiciele firmy Healthway, działającej w branży marketingu medycznego, jeszcze do niedawna nikt nie zdawał sobie sprawy, że 38. tydzień roku to najgorszy okres dla dzieci z astmą. Wiedzę taką uzyskano dopiero wówczas, gdy po zebraniu i przeanalizowaniu danych statystycznych z różnych krajów okazało się, że w większości z nich co roku, pod koniec września lekarze odnotowują drastyczny wzrost liczby przypadków zaostrzenia choroby.

Prowadzący badania Neil Johnston i Malcolm Sears z Kanadyjskiego Instytutu Informacji Zdrowotnej wyliczyli, że szczyt hospitalizacji spowodowanych astmą występował u dzieci w wieku szkolnym 17,7 dni po amerykańskim Święcie Pracy, przypadającym w pierwszy poniedziałek września. Szybko wyszło na jaw, że jesienny atak choroby dotyczy także wielu innych państw na świecie.

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments