Nie! Dla meningokoków

Kampania „Nie! Dla meningokoków” ma na celu przekazanie informacji na temat zakażeń wywołanych przez meningokoki typu C oraz szeroką edukację w dziedzinie profilaktyki oraz szczepień ochronnych.

Nadrzędnym zadaniem kampanii jest przeciwdziałanie i zahamowanie problemu epidemiologicznego, jakim jest wzrastająca ilość chorych na inwazyjną chorobę meningokokową w Polsce, a także dotarcie z informacją o chorobie do szerokiego grona osób, a w szczególności do rodziców dzieci, szczególnie narażonych na zakażenia.

Zdaniem organizatorów kampanii, edukacja opinii społecznej, ale także personelu medycznego w zakresie przebiegu, rokowań, a także powikłań wynikłych po inwazyjnej chorobie meningokokowej oraz sposobach zapobiegania zakażeniom meningokokowym typu C jest kluczowe i niezbędne. Jak pokazują wyniki badania wiedzy Polaków na temat menigokoków, stan wiedzy polskiego społeczeństwa na temat choroby, dróg zakażenia i możliwości profilaktycznych jest bardzo niski.  

Edukacja jest nadrzędnym celem prowadzonych działań, dlatego też organizatorzy kampanii zainicjowali Ogólnopolskie Dni Edukacji o Meningokokach, w ramach których w wybranych ośrodkach w całej Polsce zorganizowane zostaną bezpłatne porady lekarskie dotyczące zakażeń meningokokowych typu C. W tym czasie w wybranych ośrodkach będzie można również skorzystać z bezpłatnych szczepień przeciwko meningokokom typu C.  

Szczegółowe informacje o objętych programem placówkach można znaleźć w zakładce „Lista gabinetów” oraz pod specjalnym numerem telefonu 0800 000 888 od 1

Inicjatorem kampanii edukacyjnej „Nie dla meningokoków!” jest fundacja „Aby żyć”, zaś parterem firma Baxter Poland Sp. z o.o.

Zobacz:  Pełne buzie z Ramą
Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments