Niezbędne meble w pokoju dziecka

Urządzając pierwszy pokój dla dziecka należy stworzyć wygodną – zarówno dla maluszka, jak i opiekuna – bazę, na podstawie której zaplanujemy i zbudujemy całą aranżację.

Podstawowe trio w pokoju maluszka to łóżeczko, komoda z przewijakiem oraz wygodny fotel. Taki zestaw pomoże zaaranżować funkcjonalną i komfortową przestrzeń, w której dzięki dobrej organizacji opieka nad maluszkiem jest przyjemna i wygodna.

Po pierwsze – łóżeczko

Wybierając łóżeczka dla dzieci warto zdecydować się na takie, które rośną wraz z dzieckiem, czyli model z demontowanymi szczebelkami uraz możliwością ustawienia poziomu materaca. Początkowo, kiedy niemowlę nie umie jeszcze przekręcać się z pleców na brzuszek i siadać, materac kładziemy na najwyższym poziome. Później, wraz z rozwojem i wzrostem dziecka, stopniowo go obniżamy. Następny krok, to demontaż szczebelków, dzięki któremu łóżeczko zmieni się w wygodny tapczanik.

Po drugie – komoda z przewijakiem

Dobrze zorganizowana przestrzeń do przechowywania znacznie ułatwia i usprawnia pielęgnację małego dziecka. Dlatego warto wybrać komodę z płynnie wysuwanymi szufladami z automatycznym domykiem, z których jedną ręką, bez problemu można wyjąć potrzebne rzeczy. W głębokich, pojemnych szufladach zmieścimy niezbędne ubranka i akcesoria do pielęgnacji, takie jak pieluchy czy kosmetyki. Na blacie komody warto zamontować przewijak z wysokimi bokami lub zostawić wolne miejsce na przenośny model. Zadbamy w ten sposób nie tylko o wygodę, ale też bezpieczeństwo maluszka.

Po trzecie – fotel

Ten mebel ma zapewnić komfort przede wszystkim opiekunom dziecka. Wygodny, z wysokim oparciem i podłokietnikami zagwarantuje wygodę w czasie karmienia lub usypiania niemowlęcia, które mogą trwać dosyć długo. Ponieważ kołysanie ułatwia maluszkom zasypianie, warto zdecydować się na fotel bujany. Wybierając odpowiedni model warto zwrócić uwagę na jego wymiary – przede wszystkim szerokość (nie może być zbyt wąski i ciasny) oraz wysokość, tak aby bez problemu wstać i usiąść z dzieckiem na ręku.

Meble dziecięce najwyższej jakości

Urządzając pokój dziecka koniecznie zwróćmy uwagę na materiały, z których wykonane są meble, jakość oraz ponadczasowy styl. Wszystkie te warunki spełniają meble z oferty polskiej, rodzinnej firmy NIZIO, w której stolarni powstają m.in. łóżka dla dzieci i dorosłych, komody, szafy, a także meble z elementami tapicerowanymi, takie jak bujane fotele z poduchami, krzesła z miękkimi siedziskami itp. Marka NIZIO to synonim dobrego smaku i jakości – w katalogu znajdziemy meble delikatnie stylizowane, a także klasyczne, skandynawskie oraz inspirowane stylem vintage. Wszystkie modele są wykonane ręcznie, ze starannie wyselekcjonowanego drewna, do ich produkcji są używane farby i kleje na bazie wody, bezpieczne dla zdrowia użytkowników.
Więcej informacji na www.niziohome.pl

Podziel się swoją opinią
0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments