1. Strona główna
  2. »
  3. PIĘKNA MAMA
  4. »
  5. Kosmetyki
  6. »
  7. Odświeżacz, którego użyjesz w domu pełnym dzieci

Odświeżacz, którego użyjesz w domu pełnym dzieci

Rodzic pyta: czy mając w domu dziecko, mogę używać środki odświeżające powietrze? Jeszcze nie tak dawno temu odpowiedź brzmiałaby – zdecydowanie nie!

Nowa era bezpieczeństwa –  wodne odświeżacze powietrza

Dziś pojawia się nowa kategoria odświeżaczy – produktów bezpieczniejszych i przyjaźniejszych dzięki wodnym recepturom, wolnym od szkodliwych dla zdrowia substancji chemicznych, które można spotkać w klasycznych aerozolach.

Ryzyko Stosowania Klasycznych Odświeżaczy

Odświeżacze powietrza w aerozolach, mimo że pięknie pachną, niestety nie są polecane, gdy w naszych domach przebywają dzieci lub alergicy. Ich częste stosowanie może powodować bóle głowy, nasilać objawy alergii oraz działać podrażniająco na delikatną skórę najmłodszych mieszkańców. Rozwiązaniem nie są też odświeżacze tworzone domowymi sposobami – receptury będące połączeniem np. octu spirytusowego, sody oczyszczonej, wody i olejków eterycznych to mało trwały i tylko potencjalnie bezpieczny środek. Równie szkodliwe mogą być kadzidełka, w których dymie znajdują się mieszanki chorobotwórczych substancji, np. benzen czy węglowodory poliaromatyczne.

Bezpieczna alternatywa – wodne odświeżacze

Zatem czy istnieją bezpieczniejsze środki odświeżające, produkty, dzięki którym zadbamy o dobrą jakość powietrza w domu, szczególnie gdy jego mieszkańcami są dzieci?

Odpowiedzią może być nowa kategoria wodnych odświeżaczy – środków nie tylko odświeżających powietrze oraz neutralizujących nieprzyjemne zapachy, ale dodatkowo – działających nawilżająco. Za taki efekt odpowiada wodna receptura, wolna od szkodliwych dla zdrowia składników drażniących (np. gazu, propan-butanu), dzięki czemu odświeżacz jest bezpieczniejszy i można go rozpylać nawet na tkaniny (jak zasłony i kotary, poduszki, koce i inne). Jedną z najnowszych takich propozycji jest linia Brait Magic Mist, która została wzbogacona o wodne kuleczki spełniające funkcję absorbera kompozycji zapachowych. Dzięki temu rozpylona mgiełka zachowuje klarowną czystość oraz pachnie wyjątkowo trwale i świeżo. Kuleczki, oprócz właściwości funkcjonalnych, przyciągają wzrok magicznym wyglądem i sprawiają, że produkt prezentuje się wyjątkowo efektownie.

Różnorodność i dostępność wodnych oświeżaczy

Dodajmy, że odświeżacze wodne Brait Magic Mist występują w czterech wariantach zapachowych: kwiatowym – Paradise Flowers i White Flowers, owocowym – Exotic Fruits oraz morskim – Ocean Breeze. Produkty dostępne są w drogeriach oraz sieciach handlowych za cenę ok. 8 zł (opakowanie 425 gram).

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments