Organizujemy imprezę Baby Shower przyszłej mamie

Czy w twoim otoczeniu jest przyszła mama? Jeśli tak, to nie zwlekaj i przygotuj jej imprezę Baby Shower.

Zanim jednak zaczniesz działać, przeczytaj podstawowe zasady obowiązujące przy organizacji imprezy Baby Shower.

1. Najlepszy czas na zorganizowanie Baby Shower to trzeci trymestr ciąży. Niektórzy wolą urządzić takie przyjęcie miesiąc lub dwa po urodzinach dziecka. Jednak przyjęcie Baby Shower zorganizowane jeszcze przed rozwiązaniem pozwoli przyszłej mamie zgromadzić wyprawkę dla dziecka a następnie uzupełnić ją o te produkty, które nie znalazły się wśród upominków z Baby Shower.

2. Tradycyjnie, organizacją Baby Shower  powinna się zająć najbliższa przyjaciółka przyszłej mamy. Ale zabawę taką mogą równie dobrze mogą zorganizować koleżanki z pracy lub rodzina.

3. Przyjęcia Baby Shower organizowane są nie tylko dla pierworodnego dziecka. Każda ciąża to wyjątkowy czas i doskonała okazja do świętowania, aby uczcić pojawienie się nowego członka rodziny.

4. Na przyjęcie Baby Shower  przynosi się wyłącznie prezenty dla dzieci, które są związane z wczesnym macierzyństwem. Najlepiej wybierać prezenty, które będą przydatne w codziennej opiece nad dzieckiem, np: śpioszki, butelki, pieluszki, kocyki. Dobrze jest wybierać neutralne kolory pasujące zarówno do dziewczynki jak i do chłopca. Nawet, jeśli rodzice są przekonani, że znają płeć dziecka, czasem zdarzają się niespodzianki.

5. Osoba organizująca przyjęcie może przygotować specjalne gry i zabawy, które rozluźnią atmosferę i wprowadzą gości w odpowiedni nastrój, nie jest to jednak konieczne. Dobrym pomysłem jest założenie księgi pamiątkowej, w której goście będą mogli napisać życzenia dla dziecka. Trzeba również zaplanować, jakie potrawy i napoje będą serwowane. Należy jednak pamiętać, że na przyjęciu Baby Shower  nigdy nie podaje się alkoholu.

6. Na przyjęcia Baby Shower zaprasza się zazwyczaj około dziesięciu  osób, ale liczba gości zależeć będzie oczywiście od tego jak liczne jest grono przyjaciół przyszłej mamy oraz od miejsca, w będzie organizowana zabawa. Można również zorganizować małe spotkanie zanim urodzi się dziecko a prawdziwe świętowanie w większym gronie odłożyć na czas jak już dzidziuś będzie na świecie.

Zobacz:  Jak zorganizować imprezę Baby Shower? Poznaj nasze pomysły!

7. Baby Shower  najlepiej organizować w weekend, tak, aby każdy zaproszony gość miał szansę na nie przybyć. Zazwyczaj, zabawa Baby Shower trwa od dwóch do trzech godzin – chodzi o to, aby nie przemęczyć przyszłej mamy. Jeśli jednak wszystko idzie dobrze, a mama nie skarży się na żadne dolegliwości, nic nie stoi na przeszkodzie, aby przyjęcie przedłużyć.

8. Osoba przygotowująca przyjęcie Baby Shower powinna również zająć się kosztami związanymi z jego przygotowaniem. Koszty należy  podzielić pomiędzy najbliższe przyjaciółki przyszłej mamy.
9. Najlepszym miejscem na zorganizowanie przyjęcia Baby Shower jest mieszkanie osoby zajmującej się przygotowaniem imprezy. Można również wynająć salę w restauracji lub zorganizować przyjęcie w SPA, wiąże się to jednak ze znacznym wzrostem kosztów. Zawsze należy pamiętać o tym, aby z odpowiednim wyprzedzeniem powiadomić przyszłą mamę, o tym gdzie i kiedy odbędzie się przyjęcie.

10. Drukowanie specjalnych zaproszeń nie jest konieczne, aczkolwiek na pewno sprawi, że zarówno przyszła mama jak i jej goście poczują się wyjątkowo. Można również kupić gotowe blankiety lub pocztówki z motywem dziecięcym, które posłużą jako zaproszenia. Zaproszenia na przyjęcie należy rozesłać z co najmniej dwutygodniowym  wyprzedzeniem, tak, aby goście mieli czas na potwierdzenie przybycia.

11. Osoba organizująca przyjęcie, może zaproponować jakiś motyw przewodni zabawy. Kolorowe papierowe czapeczki, kostiumy, lub fantazyjne dekoracje na pewno dodadzą przyjęciu wyjątkowej atmosfery.

12. Prowadzenie zabawy i zajmowanie się gośćmi to obowiązki osoby organizującej przyjęcie Baby Shower – na pewno nie należy obarczać nimi przyszłej mamy.

Produkty na baby shower znajdziesz na stronie www.babymama.pl

Nasze filmy:

Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gość
Gość
10 lat temu

Ja tez popieram organizacje imprezki dla przyszłej mamy. Sama taka zorganizowałam mojej siostrze – była zadowolona. Relacja na moim blogu: http://www.pomyslowa.com
Zapraszam:)

Gość
Gość
10 lat temu

Ja tam też jestem za organizacją tej imprezy. Mieszkałam trochę w Stanach i tam jest to super wydarzenie. U nas jeszcze nie jest tak popularne, ale powoli pojawiają się sklepy w których można kupić wszystko do organizacji.

Gość
Gość
10 lat temu

Niedługo na świat przyjdzie mój maluszek. Moja przyjaciółka organizuje mi baby shower. Bardzo fajna impreza. Zrobiłyśmy listę prezentów, jakie drobne do wyprawki. A w podziękowaniu za przyjście przygotowałam spersonalizowane torebki ze słodyczami dla gości stąd: http://zaklinaczemarzen.pl/category/wszystkie-upominki-baby-shower/2
Co myślicie? Ja polecam wszystkim taką imprezę.

Gość
Gość
10 lat temu

Baby Shower to super impreza! Powinniśmy otwierać się na nowe zwyczaje. To dobrze spędzony czas dla mamy, która niedługo nei będzie miała czasu na spędzanie go z przyjaciółkami. Ten sklep to super upominki. Mi podobają się te ciasteczka: http://zaklinaczemarzen.pl/personalizowane-ciasteczko-body-z-imieniem-i-data.html Szkoda, że swój baby Shower miałam pół roku temu….