Orgazm podczas porodu

Sprawa budzi kontrowersje wśród rodzących, ale nie wśród lekarzy. Lekarze twierdzą, że takie rzeczy się zdarzają, chociaż niezbyt często, ale odpowiedni trening może pomóc w osiągnięciu orgazmu podczas porodu.

W trakcie porodu ciało przechodzi ogromną przemianę hormonalną. Wzrasta prolaktyna, beta-endorfiny i uwalniane są oksytocyny. Połączenie tego, pomaga w wypchnięciu dziecka do kanału rodnego i wyjścia na świat – twierdzi Michel Odent, lekarz położnik, autorka książki „The Functions of the Orgasms”.

31-letnia Isabel Patterson z Brighton – Gdybym tego nie przeżyła, reagowałabym tak samo. Nie dziwię się. Moje przyjaciółki, do dziś uważają, że miałam halucynacje wywołane skrajnym wyczerpaniem – dodaje. Nie tylko one były zaskoczone, także mąż Isabel, widząc ją wydającą okrzyki radości, nie krył zaaferowania – nie miał wątpliwości co symbolizują …

Zobacz:  Pionowa pozycja skraca czas porodu
Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Aleksandra
Aleksandra
14 lat temu

Szok!;) Tylko pozazdrościć takiego porodu!;)