Parking dla kobiet w ciąży

Taki ukłon w stronę przyszłych mam wykonał Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Rzeszowie, który już zaprojektował i opatentował znak drogowy informujący o miejscach parkingowych przeznaczonych wyłącznie dla ciężarnych.

Czy oznakowanie pojawi się niebawem w całej Polsce? Sprawa nie jest taka prosta. Okazuje się bowiem, że znak nie jest wpisany do kodeksu ruchu drogowego, co oznacza, że nie może być stawiany w strefie ruchu. Jednak gdy tylko uda się zebrać ponad 100.00 podpisów, w sejmie zostanie złożony wniosek o jego wpisanie do oficjalnego rejestru.

W południowych regionach Polski już rozpoczęto akcję zbierania podpisów pod inicjatywą ustawodawczą, której celem jest wprowadzenie oznakowania do kodeksu drogowego i tym samym ułatwienie życia mobilnym przyszłym mamom. Akcję wsparła m.in. aktorka Ania Mucha- mama małej Stefanii. Co sądzicie o pomyśle? Jesteście za?

 

Zobacz:  Kampania edukacyjna "Podaruj dziecku bezpieczny sen"
Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gość
Gość
11 lat temu

ten znak jest w koszalinie pod C.H. Atrium. Szacunek dla władz centrum handlowego.

Gość
Gość
11 lat temu

Pomysł dobry, ale znak fatalny. Tragedia!!!