1. Strona główna
  2. »
  3. NIEMOWLĘ
  4. »
  5. Zakupy
  6. »
  7. Pięć niezbędnych przyborów potrzebnych w pierwszych miesiącach życia maluszka

Pięć niezbędnych przyborów potrzebnych w pierwszych miesiącach życia maluszka

termometr gdzie po lek

Pojawienie się na świecie noworodka to olbrzymia radość dla rodziców, ale też sporo zobowiązań, którym należy podołać. Oczywiście do takiej sytuacji trzeba się dobrze przygotować. Należy skompletować profesjonalną wyprawkę dziecięcą, dzięki której maluszkowi niczego nie zabraknie. Rodzice powinni zadbać nie tylko o komfort życia malucha, ale też o jego zdrowie i bezpieczeństwo. Z racji tego niezbędnych przyborów w pierwszych miesiącach życia noworodka jest co najmniej kilka.

Troska o zdrowie  

W pierwszej kolejności warto przyłożyć się do pielęgnacji zdrowia maleństwa. W przypadku noworodków przydadzą się innowacyjne termometry Microlife. Bezdotykowe urządzenie pozwala na automatyczne kontrolowanie temperatury ciała u malucha. To sprawdzone technologie, które poinformują rodziców o tym, czy dziecko ma gorączkę. Przydatnymi urządzeniami będą także nebulizator czy aspirator do nosa.  

Przede wszystkim wózek 

Wózek jest jedną z najważniejszych rzeczy w wyprawce. Najlepiej jeśli będzie on solidny (dopasowany do terenów, w których będziemy go używać) i przestronny, tak aby maluch nie miał ograniczonej swobody ruchów. Wózki dla niemowlaków warto odpowiednio wyposażyć, mowa tutaj m.in. o śpiworku, ale i o zabawkach, które sprawią, że żadna wycieczka nie będzie nudna. 

Innym niezbędnym akcesorium jest łóżeczko. Do wyboru mamy mnóstwo możliwości – tradycyjne łóżeczka ze szczebelkami, występujące w wielu modelach, kołyski na płozach lub kółkach czy też łóżeczka dostawne, które umieścimy obok własnego łóżka.  

Przydatna wanienka 

Kolejnym niezbędnym przedmiotem jest wanienka. Starszego malucha możemy wykąpać w wannie, jednak dla najmłodszych najlepszym rozwiązaniem będzie wanienka. Na rynku znajdziemy mnóstwo różnych rozwiązań, są tradycyjne wanienki, składane, a także takie, które możemy umieścić np. w umywalce. W zależności od preferencji, do wanienki możemy także dokupić specjalny stelaż. 

Masz samochód? Pamiętaj o foteliku 

Jednym z podstawowych elementów, które kupić, gdy mamy samochód, jest fotelik samochodowy. Te dla najmłodszych montowane są tyłem do kierunku jazdy, ale pamiętajmy, że to najlepsza opcja i dla starszaków. Fotelik zapewni dziecku: 

  • bezpieczeństwo, 
  • komfort podróży, 
  • możliwość swobodnego snu. 

Ważne, aby fotelik dobrać do dziecka (nie kupujemy go „na wyrost”), ale i do samochodu – sprzęt musi być odpowiednio przymocowany, a nie wszystkie auta pozwalają na skorzystanie ze wszystkich dostępnych na rynku sposobów montażu.  

W każdym domu powinien się pojawić przewijak 

Ostatni przybór, który okazuje się nieoceniony, gdy na świecie pojawia się dziecko, jest przewijak. Wiadomo, że maluchy przewija się regularnie, nawet kilka razy dziennie, a więc warto to robić z pełną swobodą, troszcząc się o wygodę własną oraz komfort noworodka. Przewijaki nie zabierają dużo miejsca, można je umieścić np. na łóżeczku. Chociaż niektórzy przewijają dzieci na podkładzie rozkładanym np. na łóżku, przewijak pozwala na zmianę pieluszki w wygodnej pozycji. 

fot: pixabay.com

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments