Piżama ciążowa – co należy o niej wiedzieć?

Piżama ciążowa powinna być wygodna i funkcjonalna. Nie może pod żadnym pozorem powodować ucisku oraz dyskomfortu. Decydując się na jej zakup, nie musimy jednak żegnać się z pięknymi, kobiecymi ubraniami. Obecnie jest dostępnych wiele wariantów, które zadowolą nawet najbardziej nieoczywiste wymagania estetyczne.

Jakie piżamy ciążowe możemy wybrać?

Piżama ciążowa to część garderoby, która od wielu lat występuje w podobnych wariantach, które ułatwiają funkcjonowanie i jednocześnie zapewniają zadowalający wygląd. Najpopularniejszym wyborem kobiet w ciąży są koszule nocne, które pozwalają na wyjątkowy komfort podczas snu i zapewniają brak ucisku.

Wybierając piżamę ciążową, warto wziąć pod uwagę fakt, że za kilka tygodni lub miesięcy będziemy musieli wymienić ją na większą. Wzrost rozmiaru w ciąży jest zupełnie normalny i inwestując w odzież, należy mieć go na uwadze. Im większy staje się brzuch, tym bardziej poleca się jednak jednoczęściowe koszule.

Dzięki szerokim ofertom, jakie zapewniają nam sklepy z odzieżą i bielizna ciążową, nie musimy martwić się o dostępność potrzebnych ubrań. Wystarczy iść do sklepu lub odwiedzić stronę internetową i natychmiast można stać się posiadaczką wyjątkowej piżamy.

Piżama ciążowa a odzież do karmienia

Te pojęcia są do siebie bardzo zbliżone, ponieważ na pewnym etapie ciąży należy pomyśleć o tym co będzie nam potrzebne po porodzie. Niezbędnym elementem może okazać się koszula nocna do karmienia, która ułatwi i przyspieszy to zadanie.

Dzięki tego rodzaju rozwiązaniom kobiety, które urodziły dziecko, mogą zachować poczucie atrakcyjności i czuć się pięknie w odzieży nocnej. Dodatkowo koszule te posiadają funkcjonalności, które ułatwiają opiekę nad maleństwem i przyspieszają karmienie. Podczas snu zapewniają wygodę i bezpieczne, swobodne poruszanie się. Aby dobrze wypocząć, musimy mieć na sobie coś wygodnego, dzięki czemu łatwo będzie nam zasnąć.

Zobacz:  Daria Werbowy i Anja Rubik reklamują H&M

Koszula do karmienia zdecydowanie ułatwi nam również korzystanie z toalety, w przeciwieństwie do piżam dwuczęściowych. Jest to bardzo ważne zarówno w okresie ciąży, jak i w pierwszych tygodniach po porodzie.

Piżama ciążowa to produkt, który wykonany jest z wysokiej jakości materiałów. Muszą one zapewniać kobiecie odpowiednia przepuszczalność powietrza i doskonale filtrować pot tak, by nie powodować podrażnień na skórze dziecka. Dobrze dobrana piżama ciążowa będzie nam służyła jeszcze długo po urodzeniu dziecka.

Czy piżama ciążowa to konieczny element garderoby?

Na początku ciąży możemy podawać w wątpliwość potrzebę posiadania specjalnie do tego przeznaczonej odzieży. Kiedy jednak brzuch zaczyna rosnąć, coraz łatwiej jest nam się przekonać do kupna piżamy lub koszuli, która zapewni wygodę i nie będzie powodowała ucisku, który często występuje przy kompletach dwuczęściowych.

Piżama ciążowa pozwoli nam na zrezygnowanie z mało kobiecego T-shirtu, w którym często możemy czuć się nieatrakcyjnie. Wiele dotychczasowych części garderoby będzie robiło się na nas ciasne. Zbyt duży ucisk może stać się powodem nieprzyjemnych infekcji bakteryjnych oraz dolegliwości związanych z krążeniem krwi. Właśnie dlatego wskazana jest inwestycja w dobrą piżamę ciążową.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie odzieży ciążowej?

Zanim zupełnie wymienimy naszą garderobę na ciążową, warto opierać się na luźnych ciuchach, które już posiadamy. W pierwszych miesiącach ciąży nie musimy nosić odzieży przystosowanej dla ciężarnych kobiet. Dopiero dryga połowa tego okresu zacznie od nas wymagać luźnych i wygodnych ubrań. Kiedy będziemy je kupować, musimy pamiętać, że nie mogą być pod żadnym pozorem za ciasne. Nie musimy również rezygnować z estetycznych walorów ubrań.

Wiele sklepów internetowych z odzieżą dla kobiet w ciąży daje jasne wskazówki dotyczącego tego, jak dobierać ubrania do rosnącego brzucha i zmieniającego się ciała. Zawsze zwracajmy uwagę na materiały, z których uszyte są interesujące nas części garderoby. Szczególnie przewiewna i dobra jakościowo powinna być piżama ciążowa, która posłuży nam jeszcze przez dłuższy czas po porodzie.

Zobacz:  Karnawałowy szyk i komfort dla przyszłej mamy
Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments