Policja, straż pożarna, kolej – poznaj różnorodność świata LEGO® City!

Seria LEGO® City to wyjątkowe zestawy, dzięki którym możesz urządzić miasto dokładnie tak jak chcesz! Zwróć uwagę na modele, które sprawią, że miasto będzie jeszcze bardziej realistyczne.

Remiza strażacka – w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców

LEGO® City straż pożarna obowiązkowo musi się znaleźć! Dlatego też, koniecznie trzeba sięgnąć po wyjątkowy zestaw Remiza Strażacka. Jeżeli masz dzieci w wieku sześciu lat, ten składający się z 540 elementów model sprawi im mnóstwo radości! Ma on szansę spodobać się zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom. Konstruowanie budynku remizy dostarczy pociesze mnóstwa rozrywki i pozytywnych emocji. Zabawa ma także walor edukacyjny. Budowanie z wysokiej jakości klocków LEGO jest bezpieczne, rozwija kreatywność i stanowi wspaniałe ćwiczenie cierpliwości. Być może nie od razu uda się stworzyć zapierający dech w piersiach model strażackiej remizy, ale spore ułatwienie mogą stanowić dostępne w aplikacji LEGO Builder instrukcje. Remiza Strażacka jest bardzo realistyczna, ponieważ nie zabrakło w niej ważnych szczegółów oraz detali. W dwupiętrowym budynku znajduje się między innymi centrum dowodzenia, skąd można kierować akcją ratunkową. Umożliwia to odegranie wielu scenek. Szczególnie inspirująca dla dziecka może okazać się zabawa z przyjaciółmi. Wspólne budowanie z klocków nie tylko wzmocni więzi, ale również nauczy pociechę rozwiązywania problemów. Być może, w trakcie budowy pojawią się jakieś drobne kłopoty, a ich rozwiązanie będzie wymagało zbiorowej współpracy! Na szczęście, współpraca w formie zabawy nie jest niczym strasznym, a nabyte umiejętności przydadzą się dziecku w późniejszym życiu. Remiza Strażacka wyposażona jest także w wóz strażacki oraz w helikopter. Nie zabrakło też figurek psa oraz kota. Można zatem puścić wodze fantazji i uratować je z płonącego budynku bądź z wysokiego drzewa, z którego nie potrafią samodzielnie zejść. Z serią LEGO City możesz zatem poczuć się jak prawdziwy bohater.

Zobacz:  Zestawy dla dzieci odkrywające świat zwierząt!

Zbuduj od podstaw Posterunek policji

Kolejnym zestawem LEGO City, którego nie może zabraknąć w kolekcji Twojego dziecka jest Posterunek Policji. Zestaw LEGO City Posterunek policji to prawdziwa gratka dla każdej pociechy, która marzy o łapaniu przestępców i strzeżeniu bezpieczeństwa miasta. Zestaw złożony jest z 668 elementów i śmiało mogą korzystać z niego sześcioletnie dzieci. Nic oczywiście nie stoi na przeszkodzie temu, abyś wręczył prezent w postaci tego modelu starszemu dziecku. Ono również może doskonale się bawić Układanie modelu dostarcza bowiem mnóstwa pierwszorzędnej rozrywki. Budując poszczególne elementy posterunku policji dziecko będzie miało okazję podziwiać mnóstwo realistycznie odwzorowanych szczegółów, które być może kojarzy z filmów. Zestaw umożliwia między innymi złożenie celi dla więźniów wyposażonej w łóżko oraz w łazienkę. Nie zabraknie także siłowni, aby więźniowie mogli w zdrowy sposób rozładowywać swoje emocje. Dołączone do zestawu figurki umożliwiają odgrywanie wielu scenek. Kto wie, może Twoja pociecha zdecyduje się na zorganizowanie spektakularnej ucieczki z więzienia? Będzie to możliwe między innymi dzięki taranowi. Dzieci będą mogły również łapać drobnych złodziei, jak i groźniejszych przestępców dzięki radiowozowi. Do specjalnych akcji przyda się jednak helikopter, a także pies policyjny. Może odnajdzie zaginionego członka rodziny? Wszystkie modele można będzie obejrzeć nie tylko na żywo, ale również w aplikacji, w której można także zapisywać na bieżąco swoje postępy.

Dworzec kolejowy – miejsce dla każdego podróżnika

W serii LEGO City nie może również zabraknąć zestawu Dworzec kolejowy. Dzięki niemu, mieszkańcy miasta będą mogli swobodnie przemieszczać się z miejsca na miejsce. Może wybiorą się na egzotyczne wakacje, na które zabierze je pociąg? Nowoczesny oraz wielofunkcyjny budynek dworca złożony jest z ponad dziewięciuset elementów. Trzeba się zatem liczyć z tym, że jego złożenie może być dość wymagające. Jeżeli jednak Twoja pociecha należy do cierpliwych i nie obawia się wielkich wyzwań, na pewno sobie poradzi. Zawsze możesz zachęcić ją do skorzystania z funkcjonalności aplikacji LEGO Builder. Zestaw Dworzec kolejowy przeznaczony jest dla dzieci, które ukończyły minimum siódmy rok życia. Po złożeniu pociecha będzie mogła odgrywać sceny w kasie biletowej oraz w dworcowej kawiarni. Kto wie, może jedna z minifigurek zechce przejechać się autobusem? A może będzie zainteresowana skorzystaniem z przenośnej toalety? Wyjątkowy model Dworzec kolejowy jest na tyle złożony, że ma szansę dostarczyć rozrywki na naprawdę długie godziny. Zabawa tymi klockami pomoże uspokoić i wyciszyć umysł, dlatego to dobra rozrywka na wieczór. Zdecydowanie lepiej, jeśli Twoja pociecha poświęci czas na budowanie poszczególnych modeli niż na granie w gry na smartfonie. Jest to nie tylko zdrowsze, ale i o wiele bardziej twórcze zajęcie. Kto wie, być może pociecha zostanie konstruktorem, gdy dorośnie? Talent warto szlifować poprzez zabawę, ponieważ jest to wyjątkowo skuteczne, a na dodatek zwyczajnie przyjemne.

Zobacz:  Świąteczny prezent dla maluszka?

Artykuł sponsorowany

Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments