Poradnik dla introwertyków

Poradnik dla introwertyków

Susan Cain stworzyła swojego rodzaju poradnik dla introwertyków – Cicha siła introwertyków – książkę dla dzieci i młodzieży. Autorka wie o czym pisze. Ciężko uwierzyć, że Susan Cain, która przemawia publicznie, której wystąpienie na temat introwersji podczas konferencji TED ma kilkanaście milionów odsłon, w czasach szkolnych bała się prezentacji przed klasą do tego stopnia, że każda z nich wiązała się z nieprzespanymi nocami. Tym razem „adwokat introwertyków” zwraca się specjalnie do młodych i inteligentnych ludzi, którym przyszło żyć w świecie ekstrawertyków.

fotokarty

Premiuje się aktywnych

W szkole, jeśli kogoś określa się jako „kontaktowego” i „otwartego” można uznać to za największy komplement. Nauczyciele stale zachęcają do większej aktywności na zajęciach i zabierania głosu na temat  kolejnych projektów, a koledzy i koleżanki dziwią się, jak można nie chcieć przyjść na wielką imprezę, na której będą wszyscy znajomi. Autorka pokazuje, że właśnie ci spokojni i cisi posiadają wielką moc i ich milczenie rzeczywiście jest złotem.

Ciche i spokojne podejście do życia to siła i pożyteczne narzędzie, którym  wystarczy nauczyć się właściwie posługiwać. W końcu niemal wszystkie wielkie wynalazki i idee powstawały w umysłach introwertyków – od słynnych słoneczników van Gogha aż po komputer osobisty. Susan Cain przychodzi z pomocą młodym osobom oraz rodzicom wychowującym introwertyczne dzieci i pokazuje, że spokojny temperament to ukryta supermoc.

Praktyczne porady

Książka jest specjalnie przygotowanym poradnikiem dla dzieci i młodzieży, w którym autorka dzieli się  doświadczeniami ze swoich czasów szkolnych oraz podaje przykłady z życia innych introwertycznych dzieci, które zaznaczają swoją obecność w historii na swój własny, cichy i spokojny sposób. Przykłady opisała skupiając się na codziennych sytuacjach:  kontaktach z kolegami w szkole i nią, relacjach z przyjaciółmi oraz na życiu rodzinnym.

cicha-sila_3D ksiazka-male

Susan Cain
Cicha siła introwertyków
Jak dorastać w świecie, który nie przestaje gadać
290 stron, oprawa miękka ze skrzydełkami
cena 44,90 zł
Premiera 19 maja 2017
Wydawnictwo Laurum

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl
Katarzyna Pawłowska

Katarzyna Pawłowska

Pomysłodawca portalu, szczęśliwa mama.

Zobacz również

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments