Poradnik dla introwertyków

Susan Cain stworzyła swojego rodzaju poradnik dla introwertyków – Cicha siła introwertyków – książkę dla dzieci i młodzieży. Autorka wie o czym pisze. Ciężko uwierzyć, że Susan Cain, która przemawia publicznie, której wystąpienie na temat introwersji podczas konferencji TED ma kilkanaście milionów odsłon, w czasach szkolnych bała się prezentacji przed klasą do tego stopnia, że każda z nich wiązała się z nieprzespanymi nocami. Tym razem „adwokat introwertyków” zwraca się specjalnie do młodych i inteligentnych ludzi, którym przyszło żyć w świecie ekstrawertyków.

Premiuje się aktywnych

W szkole, jeśli kogoś określa się jako „kontaktowego” i „otwartego” można uznać to za największy komplement. Nauczyciele stale zachęcają do większej aktywności na zajęciach i zabierania głosu na temat  kolejnych projektów, a koledzy i koleżanki dziwią się, jak można nie chcieć przyjść na wielką imprezę, na której będą wszyscy znajomi. Autorka pokazuje, że właśnie ci spokojni i cisi posiadają wielką moc i ich milczenie rzeczywiście jest złotem.

Ciche i spokojne podejście do życia to siła i pożyteczne narzędzie, którym  wystarczy nauczyć się właściwie posługiwać. W końcu niemal wszystkie wielkie wynalazki i idee powstawały w umysłach introwertyków – od słynnych słoneczników van Gogha aż po komputer osobisty. Susan Cain przychodzi z pomocą młodym osobom oraz rodzicom wychowującym introwertyczne dzieci i pokazuje, że spokojny temperament to ukryta supermoc.

Praktyczne porady

Książka jest specjalnie przygotowanym poradnikiem dla dzieci i młodzieży, w którym autorka dzieli się  doświadczeniami ze swoich czasów szkolnych oraz podaje przykłady z życia innych introwertycznych dzieci, które zaznaczają swoją obecność w historii na swój własny, cichy i spokojny sposób. Przykłady opisała skupiając się na codziennych sytuacjach:  kontaktach z kolegami w szkole i nią, relacjach z przyjaciółmi oraz na życiu rodzinnym.

Zobacz:  Recenzja książki "Zaginiona dziewczyna" Gillian Flynn

cicha-sila_3D ksiazka-male

Susan Cain
Cicha siła introwertyków
Jak dorastać w świecie, który nie przestaje gadać
290 stron, oprawa miękka ze skrzydełkami
cena 44,90 zł
Premiera 19 maja 2017
Wydawnictwo Laurum

Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments