Poznaj powody, dla których warto nosić dziecko w chuście

Poznaj powody, dla których warto nosić dziecko w chuście

Wokół chustonoszenia narosło wiele mitów. Warto się z nimi rozprawić już dziś. Niezależnie bowiem od obiegowej i dość krzywdzącej opinii o noszeniu dzieci w chustach, ten sposób kontaktu z pociechą jest nie tylko bezpieczny, ale i niezwykle ważny dla rozwoju psychomotorycznego najmłodszych.

fotokarty

1. Uczy bliskości

Czego najbardziej potrzebuje nowonarodzone dziecko? Czuć bliskość mamy i taty. Słysząc bicie serca rodzica, czując jego zapach, noworodek ma się świetnie. Poczucie bezpieczeństwa, jakie zapewnia mu ten kontakt, ma ogromny wpływ na jego życie: i to zarówno tu i teraz, jak i w przyszłości. Niemowlę noszone w chuście jest spokojne i zrelaksowane. Łatwiej zasypia, lepiej śpi, szybciej się rozwija. Pogłoski o tym, jakoby noszenie w chuście miało malca rozpieszczać i być powodem jego niesamodzielności, są zwyczajnie przesadzone i należy je włożyć między bajki.

2. Komfort przede wszystkim

Widok dziecka w chuście wzbudza wiele kontrowersji. Ale tylko wśród niewtajemniczonych i nieświadomych. Okazuje się bowiem, że teorie o szkodliwości noszenia dziecka w chuście są bardzo przesadzone. Chustonoszenie pozwala niemowlęciu zachować fizjologiczną, bezpieczną pozycję i nie powoduje wad kręgosłupa. Bezpieczne są zwłaszcza chusty hybrydowe Pocket polskiej marki Poofi, które są wyjątkowo stabilne i przez cały czas utrzymują naciąg i naprężenie.

3. Wspiera rozwój

Chustonoszenie ma nieoceniony wpływ na rozwój dziecka, zwłaszcza w pierwszych kilkunastu tygodniach życia niemowlęcia: gdy jego kontakt ze światem zewnętrznym jest relatywnie mały i ograniczony, a potrzeba bliskości i miłości ogromna. I to właśnie wtedy, na pierwszym etapie życia dziecka, noszenie w chuście ma największy sens. Z czasem, gdy maluch rośnie i gdy wzrasta jego mobilność i pragnienie samodzielności, w chuście bywa rzadziej i krócej- zwykle wtedy, gdy potrzebuje relaksu, chwili wytchnienia, regeneracji czy snu. Zwłaszcza w takich momentach przydają się chusty hybrydowe Pocket Poofi ( dostępne w sklepie on-line www.babymama.pl). Dlaczego? We względu na swoją funkcjonalność i łatwość w użyciu: raz zawiązana pozwala na kilkukrotne wkładanie i wyjmowanie dziecka, bez konieczności jej każdorazowego wiązania! Łączy w sobie zalety chusty tkanej i elastycznej, utrzymuje odpowiedni naciąg i naprężenie przez cały czas, będąc idealnym rozwiązaniem dla wszystkich mam dbających o budowanie relacji bliskości ze swoim dzieckiem.

Chusta hybrydowa Pocket Poofi cena: 230 pln www.babymama.pl
(kolory do wyboru: miętowa, brązowa, pomarańczowa, szara)

chusta-hybrydowa-pocket-wizerunek-2 chusta-hybrydowa-pocket-wizerunek-3 chusta-hybrydowa-pocket-wizerunek-4 chusta-hybrydowa-pocket-wizerunek-5

chusta-hybrydowa-pocket-poofi-1 chusta-hybrydowa-pocket-poofi-2 chusta-hybrydowa-pocket-poofi-3

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl
Katarzyna Pawłowska

Katarzyna Pawłowska

Pomysłodawca portalu, szczęśliwa mama.

Zobacz również

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments