Poznaj sposoby na zachęcenie dzieci do szczotkowania zębów

Bardzo istotne jest, aby dbać o właściwą higienę jamy ustnej swojego dziecka już od samego początku. Dzięki nauce dobrych nawyków można wpłynąć na poprawę stanu zdrowia i uniknąć poważnych chorób zębów lub dziąseł, m.in. próchnicy, która jest coraz bardziej powszechnym problemem dotykającym dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Znacząca zawartość cukru w pokarmach oraz niewłaściwa higiena jamy ustnej są najczęstszymi przyczynami powstawania próchnicy. Jednak dzieci raczej nie przekonają racjonalne argumenty o potrzebie codziennego mycia zębów, a straszenie chorobami również nie jest właściwą drogą. Trudno je zmusić do prawidłowego szczotkowania z odpowiednią częstotliwością, zwłaszcza w młodym wieku. Jeszcze trudniejsze jest pomaganie im w budowaniu nawyku, który zostanie wszczepiony na całe życie. Stomatolodzy ściśle współpracujący z marką Curaden dzielą się swoim doświadczeniem i podpowiadają jak zachęcić dzieci do tej podstawowej czynności.

Pozwól dziecku wybrać szczoteczkę

Należy pamiętać, że niektóre szczoteczki do zębów mogą być niewygodne, dlatego ważny jest jej odpowiedni dobór tak, aby rozmiar główki nie był zbyt duży ani zbyt mały. Upewnij się także, że ma bardzo miękkie włosie. W tej sytuacji świetnie się sprawdzą specjalistyczne produkty firmy Curaprox. Wyspecjalizowane szczoteczki CS SMART wyglądem przypominają wersję dla dorosłych, są jedynie nieco mniejsze. CS SMART ma jeszcze więcej drobniejszych włókien CUREN®, bo aż 7600, o średnicy tylko 0,08 mm. Dodatkowo szczoteczki dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych i przeznaczone są dla dzieci powyżej 5 roku życia.

szczoteczki dla dzieci

Znajdź pastę, którą polubi Twoje dziecko

Czas na pastę do zębów. Niektóre z nich mogą pozostawiać nieprzyjemny posmak w ustach. Dlatego pozwól swojemu dziecku wypróbować taką, którą z przyjemnością będzie używać. Marka Curaprox proponuje sześć smakowych past do zębów [BE YOU.]! Wszystkie rodzaje zamknięte w jednym zestawie, umożliwią wypróbowanie i zdecydowanie, który smak najbardziej odpowiada. Ich unikalna formuła, niespotykane składniki aktywne i moc naturalnych, wegańskich dodatków pozytywnie wpływa na zdrowie zębów i dziąseł. Brzoskwinia z morelą, jabłko z aloesem, grejpfrut z bergamotką, a może arbuz? Spróbuj i przekonaj się, że dni nudnej pasty już minęły! Co więcej, cennym składnikiem, który pielęgnuje zęby i zapobiega próchnicy, jest monofluorofosforan sodu, czyli delikatna postać fluoru. Z kolei oksydaza glukozowa – naturalny enzym o niezwykłych właściwościach – działa bakteriobójczo, zwalcza przebarwienia i naloty. Prowitamina B5 łagodzi błony śluzowe, a ksylitol nie sprzyja namnażaniu się bakterii, za to wzmacnia szkliwo.

Zobacz:  Dziecko w restauracji. Jak sobie poradzić?
kolorowe szczoteczki 2020 2

Mycie zębów zmień w zabawę

Jeśli mycie zębów będzie atrakcyjną zabawą, już nigdy Twoje dziecko nie będzie chciało jej omijać. Wymyślaj historyjki o Rycerzu Szczoteczce walczącym z bakteriami lub opowiedz historię o „cukierkach”, które chowają się w ustach i wymagają oczyszczenia. Włącz ulubioną piosenkę Twojego dziecka, aby czynność stała się chwilą przyjemności. Mów do dziecka poprzez jego ulubioną zabawkę! Opowiadaj przy tym, dlaczego mycie zębów jest ważne, podawaj wskazówki i pogratuluj swojemu dziecku udanego szczotkowania.

Świeć przykładem

Jest to najlepszy sposób, aby zachęcić dzieci do mycia zębów. Dzieci obserwując swoich Rodziców myjących zęby dwa razy dziennie, z zapałem będą ich naśladować. Muszą więc widzieć, że ta czynność jest powielana przez każdego domownika. Niech będzie to rodzinne wydarzenie każdego ranka i wieczoru. Dzieci muszą wiedzieć, że szczotkowanie zębów nie jest przysługą dla kogoś innego. Od najmłodszych lat powinny rozumieć, że dbanie o zęby polega na dbaniu o siebie. Jako główny motyw użyj argumentu, że szczotkując zęby stajemy się zdrowsi i silniejsi.

Wykaż się cierpliwością

Jako rodzic bądź przy tym również zdeterminowany i chętny do pomocy, ponieważ dzieci muszą się nauczyć i ćwiczyć szczotkowanie. Daj swojemu dziecku czas na praktykę i naukę. Należy zrozumieć, że umiejętności motoryczne, które dorośli uważają za oczywiste, są czymś, co dziecko nabywa z czasem. Co więcej maluch nie zawsze będzie pamiętał o spotkaniu ze szczoteczką, dlatego spokojnie i z uśmiechem, przypominaj mu o umyciu ząbków.

Już teraz, w ramach oferty BACK TO SCHOOL w sklepie internetowym Curaprox, wszystkie szczoteczki dla dzieci znajdziesz w promocji -20%. Akcja trwa do 30 września.

Sugerowana cena szczoteczki CS SMART (szt.): 22,50 PLN
Sugerowana cena trójpaku CS SMART (3 szt.): 59,70 PLN
Sugerowana cena pasty BE YOU (1 szt.): 60,00 PLN
Sugerowana cena zestawu 6-ciu past smakowych BE YOU (1 op.): 81,00 PLN

Zobacz:  Kolekcja Ptaszek Staszek dostępna w salonach Empik

Produkty higieny jamy ustnej szwajcarskiej marki CURAPROX dostępne są w wybranych aptekach i gabinetach stomatologicznych, jak również za pośrednictwem sklepu internetowego producenta: shop.curaprox.pl

CURAPROX to marka szwajcarskiej firmy Curaden AG z siedzibą w Kriens koło Lucerny. Curaden AG jest pionierem i ekspertem w zakresie zdrowia jamy ustnej i indywidualnej profilaktyki stomatologicznej. Wszystkie produkty Curaprox są tworzone i opracowywane w Szwajcarii od 1972r.

Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments