1. Strona główna
  2. »
  3. BABY SHOWER
  4. »
  5. Co to jest baby shower?
  6. »
  7. Prezent dla mamy na Baby Shower

Prezent dla mamy na Baby Shower

Jeśli chcemy sprawić przyszłej mamie, która żyje w zgodzie z naturą, prawdziwą niespodziankę, zorganizujmy jej baby shower w stylu eko!

fotokarty

Tradycyjne baby shower najczęściej ogranicza się wyłącznie do sprawiania przyjemności przyszłej mamie. Ekologiczne baby shower ma na uwadze również dobro natury oraz ..oszczędności.  Poniżej garść porad na zorganizowanie baby shower na zielono.

Zamiast kupować gotowe zaproszenia na przyjęcie baby shower, wykorzystaj materiały, które masz w zasięgu ręki. Treść zaproszenia możesz napisać na dużym liściu, tekturze, wstążce, starej taśmie video, którą później opleciesz czerwone jabłko, albo włożysz do łupinki orzecha. Możesz ostatecznie wysłać zaproszenie mailem albo podarować list w ozdobionej butelce po winie.

Dekoracja na przyjęciu baby shower z reguły jest albo niebieska, jeśli przyjaciółka oczekuje chłopca, albo różowa, jeśli na świat przyjdzie dziewczynka. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby do wystroju dodać naturalne elementy, jak rośliny, kłosy zboża, koszyczki jarzębiny, dekoracje z owoców i warzyw. Możesz w „niebieskiej” dekoracji wykorzystać lawendę, chabry, a w „różowej” kwitnące orchidee czy róże.  Zamiast balonów możesz stworzyć przy pomocy orgiami kolorowe, papierowe flamingi oraz lampiony. Unikaj ozdób z folii i plastiku – wykorzystasz je zapewne tylko raz, więc lepiej ich nie kupuj.

Na stole powinny gościć ekologiczne smakołyki. Zrezygnuj z gotowych przekąsek na rzecz domowej kuchni: chleb na zakwasie, świeżo wyciśnięte soki, miód z pasieki, kozi ser, sezonowe owoce – na samą myśl o tradycyjnych smakach cieknie ślinka.

Prezent dla mamy to radosny punkt programu przyjęcia. Tradycyjnym podarunkiem dla przyszłej mamy jest tort pieluszkowy, który składa się z jednorazowych pieluszek, kosmetyków, plastikowych zabawek oraz śpioszka. Całość jest zawinięta w folię oraz przewiązana kokardą. Tort pieluszkowy można kupić, ale najczęściej jest on tworzony samodzielnie, gdyż pozwala dobrać prezenty specjalnie dla obdarowywanej przyjaciółki. Z ekologicznego punku widzenia tradycyjny tort pieluszkowy nie jest przyjazny środowisku i dziecku: jednorazowe pieluszki są syntetyczne i będą się rozkładały kilkaset lat na wysypisku, sztucznie farbowany śpioszek może podrażnić skórę niemowlęcia, podobnie jak kosmetyki z konserwantami, a plastikowe zabawki nie przywiążą do siebie dziecka.

Jeśli chcesz sprawić radość przyszłej mamie, która żyje w zgodzie z naturą, stwórz prawdziwie ekologiczny tort pieluszkowy. Oto lista zakupów:  zamiast syntetycznych, jednorazowych pieluszek, wykorzystaj ekologiczne, jedno – lub wielorazowe, których wybór w Polsce jest dość szeroki, jak np. Bambo Nature, Tots Bots czy Hip Hip Baby.  Plastikowe zabawki zamień na drewniane (najlepiej polskich producentów),  a kosmetyki na takie, w których składzie nie znajdziesz konserwantów. Jeśli nie znasz się na składach kosmetyków, wybieraj takie produkty, które mają certyfikat ekologiczny, albo uzyskały pozytywną opinię w niezależnych testach ekologicznych, np. OKO TEST.

Jeśli chodzi o dziecięce ubranka ekologiczne, to warto zainteresować się śpioszkami   z naturalnie kolorowej bawełny organicznej firmy Natural Colour Cotton. Są one wyjątkowe, gdyż zostały uszyte z naturalnie kolorowej bawełny organicznej. Co więcej, wykorzystana bawełna nie jest modyfikowana genetycznie, w przeciwieństwie to ponad  90% innych dziecięcych ubranek.
Taki tort pieluszkowy z pewnością przypadnie do gustu każdej proekologicznej mamie. Jest nie tylko praktyczny, ale przede wszystkim przyjazny dziecku.Na zakończenie przyjęcia goście mogą zrobić z papierowych dekoracji masę papierową, z której ulepią ozdoby do pokoju dziecięcego.

Podsuniemy jeszcze jeden, bardzo prosty pomysł na przyjęcie na cześć brzuszka – piknik na łonie natury.  Wiklinowe kosze w dłoń i czas na bujanie w obłokach!

Prezenty w stylu eko dla przyszłej mamy i dziecka oferuje sklep www.babymama.pl

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments