Przeciwsłoneczna osłonka do samochodu umili podróż maluchowi

Przeciwsłoneczna osłonka do samochodu umili podróż maluchowi

Maluchy lubią podróże, ale tylko wtedy, gdy odpowiednio się je zorganizuje. Trzeba zapewnić dziecku komfort i bezpieczeństwo jazdy, ale i odpowiednią rozrywkę, szczególnie gdy podróż będzie bardzo długa. Jak ułatwić maluchowi przetrwanie podróży? Oto kilka prostych wskazówek.

Wygoda i bezpieczeństwo

Fotelik samochodowy to absolutna podstawa. Nie ma bowiem mowy o bezpiecznym transporcie dzieci, jeśli auto nie jest wyposażone w atestowane i odpowiednio dobrane urządzenie do przewożenia najmłodszych. Kwestie te powinno regulować nie tylko prawo, zgodnie z przepisami którego dzieci przed 12. rokiem życia i nie osiągające 150 cm wzrostu muszą być przewożone w siedziskach lub specjalnych fotelikach ochronnych, ale i zdrowy rozsądek. Pamiętajmy, że nie ma skuteczniejszego sposobu na zminimalizowanie skutków potencjalnego zdarzenia drogowego niż przewożenie dziecka w foteliku.

Na słoneczne dni

Są takie momenty, w których bez odpowiedniego zabezpieczenia szyby samochodowej ani rusz. Latem, gdy słońce praży najmocniej, potrzeba zasłonięcia okna, przy którym siedzi dziecko, jest największa. Pamiętajmy, że pociecha siedząca w foteliku nie ma możliwości przemieszczania się wewnątrz auta. To z jednej strony zapewnia jej bezpieczeństwo, z drugiej- może narażać na odczuwanie dyskomfortu. Zwłaszcza w ciepłe, słoneczne dni. Warto więc wyposażyć auto w specjalną osłonkę (np. Przeciwsłoneczną roleta do samochodu Koo-di . Roleta sprawdza się nie tylko w czasie długich, letnich wypraw, ale zawsze wtedy, gdy duże nasłonecznienie przeszkadza małemu podróżnikowi. Jak żadna inna chroni malca przed zbytnim nagrzaniem czy blaskiem słońca, redukując tym samym ryzyko przegrzania się małego organizmu.

Specjalna przeciwsłoneczna osłonka do samochodu Koo-di jest łatwa do zamontowania. Wystarczy przykleić ją do szyby za pomocą przyssawek i gotowe. Komfort jazdy zapewniony.

Zawsze pod ręką

Podróżując z maluchem, trzeba być gotowym na wszystko. Warto więc mieć pod ręką torbę, a w niej wszystko to, co może się przydać: butelkę z piciem, coś na przekąskę, matę do przewijania, pieluchy, chusteczki nawilżające i kilka ulubionych zabawek szkraba. Odpowiednie przygotowanie się do podróży samochodem pozwala bowiem uniknąć niemiłych niespodzianek, krzyku, łez i marudzenia.

Przeciwsłoneczna roleta do samochodu Koo-di – cena: 54,00 PLN www.babymama.pl

Przeciwsloneczna-oslonka-do-samochodu-koo-di-2 Przeciwsloneczna-oslonka-do-samochodu-koo-di-5 Przeciwsloneczna-oslonka-do-samochodu-koo-di-1 Przeciwsloneczna-oslonka-do-samochodu-koo-di-3

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl
Katarzyna Pawłowska

Katarzyna Pawłowska

Pomysłodawca portalu, szczęśliwa mama.

Zobacz również

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments