1. Strona główna
  2. »
  3. AKTUALNOŚCI
  4. »
  5. Kampanie
  6. »
  7. Przyjaźń to odpowiedzialność

Przyjaźń to odpowiedzialność

stenka

„Dbamy o Nasze Życie!” – to przesłanie III już edycji kalendarza kampanii „Chronię życie przed rakiem szyjki macicy”. W kalendarzu na 2009 rok zobaczymy nie tylko gwiazdy, które od dawna wspierają kampanię, ale także nowe twarze – m.in. Kasię Stankiewicz i Anitę Lipnicką.

Znane Polki i ich przyjaciółki przypominają nie tylko o konieczności profilaktyki raka szyjki macicy, który co roku pozbawia życia niemal dwa tysiące kobiet w Polsce. Zwracają również uwagę na naszą odpowiedzialność za zdrowie bliskich i przyjaciół.

Twórcą fotografii do kalendarza 2009 jest Jacek Poremba – fotograf wielokrotnie nagradzany, znany z pięknych i wysmakowanych zdjęć a także czarno – białej edycji kalendarza kampanii na rok 2008. Obok kobiet, które już mieliśmy okazję podziwiać na kartach poprzednich edycji kalendarza Kampanii, w 2009 roku będzie można zobaczyć, m.in.: Danutę Stenkę, Jolantę Fraszyńską czy Anię Dąbrowską. Uroczysta premiera Kalendarza została zaplanowana na styczeń 2009 roku i zainauguruje IV Tydzień Walki z Rakiem Szyjki Macicy. Wernisaż uświetnią swą obecnością wszystkie bohaterki kalendarza Kampanii 2009.

„Dbamy o Nasze Życie!” – Idea Kalendarza 2009

Kalendarz „Dbamy o Nasze Życie’ 2009 to kolejna, już trzecia, edycja kalendarza promującego kampanię „Chronię życie przed rakiem szyjki macicy”.
W tym roku kalendarz kampanii ukazuje świat niezwykle zwiewny, delikatny, pełen harmonii, gdzieniegdzie nasycony pastelowymi barwami, jakby zawieszony kilka cali nad ziemią. To świat świadomych i silnych kobiet: piękny ich urodą, silny więzami przyjaźni, jakie je łączą. Jest w nim życie w pełni rozkwitu. Nie ma w nim choroby. O tym, że rzeczywistość jest inna przypomina fioletowa bransoletka na ręku bohaterek kalendarza.
Fioletowa, koronkowa, ręcznie wykonana, bransoletka towarzyszy kampanii „Chronię życie przed rakiem szyjki macicy” od kilku lat. Jet nie tylko symbolem walki z rakiem szyjki macicy ale przede wszystkim nadziei na pokonanie tej choroby.

Rak szyjki macicy co roku dotyka niemal 4 tysięcy Polek. Niestety aż połowa z nich przegrywa walkę o życie z tą podstepną chorobą. Rak szyjki macicy może bowiem rozwijać się latami bezobjawowo. Dlatego każda okazja, aby przypomnieć kobietom o konieczności wykonywania regularnych badań cytologicznych jest ważna. One pozwalają wykryć chorobę, kiedy jest w pełni uleczalna. Od niedawna można jej także w dużym stopniu zapobiegać, dzięki możliwości zaszczepienia się przeciwko wirusowi HPV. Wirus brodawczaka ludzkiego jest głównym sprawcą tej choroby.

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gosia
Gosia
15 lat temu

Sprzedam
Witam!
mam do sprzedania ten kalendarz. Zainteresowanych proszę o kontakt macphisto1@wp.pl