1. Strona główna
  2. »
  3. AKTUALNOŚCI
  4. »
  5. Recenzje
  6. »
  7. Puzzlowanki Malowanki Sierra Madre – recenzja

Puzzlowanki Malowanki Sierra Madre – recenzja

Zabawki, które rozwijają kreatywność dziecka wcale nie muszą być drogie i skomplikowane. Wręcz przeciwnie, uważam że im zabawka jest prostsza, tym daje większe możliwości rozwoju wyobraźni malucha. A zadaniem rodzica jest pokierowanie zabawą w taki sposób, by dziecko wyniosło z niej maksymalnie dużo. Będąc wierną tej zasadzie staram się wybierać dla mojego synka proste w formie zabawki. Kiedy więc zobaczyłam Puzzlowanki Malowanki Sierra Madre od razu zainteresowałam się tym produktem.

fotokarty

Jest to produkt łączący w sobie tradycyjne puzzle oraz malowankę dla dzieci. W opakowaniu znajdziemy dwa zestawy puzzli: pierwszy zawiera 12 dużych elementów, drugi 24 małe elementy; w pudełku znajdują się również 4 świecowe kredki oraz ściereczka do wycierania puzzli.

Oba zestawy puzzli pokryte są specjalnym papierem, z którego można ścierać rysunki narysowane dołączonymi do nich kredkami. Daje to praktycznie nieograniczone możliwości zabawy. Trzeba jedynie pamiętać, by nie przyciskać kredek zbyt mocno, gdyż wtedy te ciemniejsze mogą pozostawić niewielkie ślady na poszczególnych elementach. Jednak rysunki z puzzli wycierają się dość łatwo. Według mnie dobrym pomysłem było również to, że oba zestawy umieszczone zostały na specjalnych podkładkach z ramką i wytłoczonym wzorem puzzli na spodzie. Ułatwia to przechowywanie zestawów, ale i prawidłowe ułożenie wzoru. Puzzle składające się z 12 elementów są idealne dla mniejszych dzieci. Mój trzyletni synek poradził sobie z ich układaniem bez większego problemu. Podejrzewam, że i nieco młodsze dzieci je ułożą. Przy puzzlach z mniejszymi elementami musiałam mu trochę pomóc, ale wspólna zabawa była bardzo przyjemna.

Puzzlami można bawić się na kilka sposobów. Mniejszym dzieciom rodzice mogą rysować na puzzlach proste kształty w różnych kolorach. Maluszki bez problemu je ułożą i dodatkowo uczą się rozpoznawać pierwsze kształty i kolory. Dla starszych dzieci można przygotować trudniejsze zadania i przy okazji bawić się w „zgadywanki”. Rodzic zaczyna rysować coś, a maluch zgaduje co to jest. Później warto zamienić się rolami i pozwolić dziecku narysować obrazek, który to my – rodzice będziemy układać.

Puzzlowanki Malowanki to dobry pomysł na wspólną zabawę dla całej rodziny. Dwa zestawy puzzli powodują, że mogą nimi się bawić nawet rodziny z kilkorgiem dzieci. Zestaw ten sprawdzi się również wtedy, gdy do naszego malucha przyjdą mali goście. Jest to świetna alternatywa dla oglądania bajek w telewizji czy gier komputerowych.

Puzzlowanki Malowanki Sierra Madre dostępne są w sklepie www.babymama.pl cena 28 pln

PuzzleWiz_RGB

kredki_NaStrone Puzzle_NaStrone

Sciereczka_NaStrone

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments