Recenzja książki „Włosi. Życie to teatr” Maciej A. Brzozowski

Republika Włoska, Italia, Włochy – Bel Paese, Piękny Kraj, jak mówią sami Włosi. Jacy są ci, którzy tak poetycko nazywają swój kraj?
Według Macieja A. Brzozowskiego tacy sami u siebie i wszędzie indziej na świecie – dla świata rzecz niebagatelna, skoro widoczni są na wszystkich kontynentach, a w trzech tylko krajach: Stanach Zjednoczonych, Brazylii i Argentynie, mieszka obecnie ponad siedemdziesiąt milionów potomków włoskich emigrantów. Wielcy indywidualiści uwielbiający życie stadne, co w ich wykonaniu, nie dajmy się zwieść, wcale nie jest sprzeczne. Skłonni do teatralizacji każdego zdarzenia, rozmowy czy gestu. Łatwo rozpoznawalni po sposobie bycia, niepowtarzalnym włoskim stylu, przywiązaniu do włoskiej kuchni. To właśnie oni – „patchworkowy naród” podzielony z powodu głębokich różnic i animozji, biorących swój początek w niezwykłych zawirowaniach historii i do dziś w myśleniu Włochów wszechobecnych – są bohaterami tej książki. A wraz z nimi Bel Paese, kraj taki, jakim go uczynili.

Książka ta opowiada o mieszkańcach półwyspu Apenińskiego. Czego się z niej dowiemy? Przede wszystkim tego kim są Włosi, w jaki sposób się zachowują i jak wygląda ich życie codzienne – w domu, pracy a nawet w kościele. Sporo dowiemy się także o ich kulturze i tradycji. Książka opisuje też stosunek Włochów do innych – do własnych dzieci, ale i do obcokrajowców. Autor książki wdaje się w swego rodzaju polemikę, która ma na celu zestawienie stereotypów o Włochach z prawdziwymi informacjami. Informacje zawarte w książce autor opiera o własne doświadczenia, a tekst jest wzbogacony wykonanymi we Włoszech fotografiami.

Zobacz:  Encyklopedia żywienia
Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments