Recenzja książki „Zaginiona dziewczyna” Gillian Flynn

„Zaginiona dziewczyna” to kolejna powieść Gillian Flynn, w której spotykamy bohaterów o bardzo skomplikowanej sylwetce. Jest to wręcz charakterystyczny element dla powieści tej autorki. Jej bohaterów nie możemy zamknąć w określonych ramach, ale przez to są oni nam bliżsi, bardziej autentyczni. Budzą w nas ciekawość i chęć poznania ich losów. To właśnie na różnorodności i silnych charakterach oparta jest fabuła nowej powieści Flynn – „Zaginiona dziewczyna”.

Każda kolejna strona zdradza kolejne szczegóły zagadki, powodując jednocześnie powstanie nowych pytań i wątpliwości. Sprawia to, że coraz bardziej pragniemy poznać prawdę. Cały czas mamy wątpliwość, kto jest winny, a kto niewinny, jak to wszystko się skończy. Jednak niezależnie od tego co wymyślicie – zakończenie i tak Was zaskoczy. Mimo tego, że książka ma bez mała sześćset stron czyta się ją z przyjemnością – jednym tchem.

Na podstawie książki powstał film pod tym samym tytułem w reżyserii Davida Finchera, nominowanego do Oscara twórcy: „Social Network”, „Ciekawego przypadku Benjamina Buttona”, „Podziemnego kręgu”, „Gry” i „Dziewczyny z tatuażem”.  W rolach głównych  nagrodzony Oscarem Ben Affleck oraz  Rosamund Pike.

Zobacz:  Wygryź Candidę i jedz zdrowo
Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments