Ręcznik z kapturkiem idealny do kąpieli noworodka

Noworodki często nie lubią kąpieli – niekiedy musi minąć kilka miesięcy, aby dzieci radośnie pluskały się w wodzie. Przyzwyczajenie dziecka do codziennych kąpieli i przyjemności jakie ze sobą niosą wymaga dużo cierpliwości, ale się opłaca, przecież nie od dziś bowiem wiadomo, że pluskanie się w wodzie to same przyjemności i ogromna porcja zdrowia.

W wanience

Większość noworodków uwielbia kąpiele. Nie tylko dlatego, że są one jednym z najprzyjemniejszych elementów codziennego rytuału, że koją, uspakajają, relaksują, ale przede wszystkim dlatego, że przenoszą noworodka w świat, który dobrze zna z maminego brzuszka.

Noworodki wody się nie boją. Wprost przeciwnie. A naturalna zdolność pływania i umiejętność utrzymywania się na powierzchni daje maluchom poczucie pewności i bezpieczeństwa i pozwala rozkoszować się kąpielą. Skąd więc ten strach, którego doświadczają młodzi rodzice na myśl o wieczornej toalecie bobasa? Z lęków mamy i taty. Tymczasem potrzeba tak niewiele, aby wieczorna kąpiel malucha była źródłem radości i zabawy oraz prawdziwą przyjemnością dla całej rodziny.

Na basenie

Cowieczorna kąpiel malucha to pierwszy krok w stronę oswajania malucha z wodą. Kolejnym jest zabranie pociechy na basen. Już kilkumiesięczne bobasy czują się na pływalni dobrze i komfortowo, zwłaszcza jeśli są do tego odpowiednio przygotowane. Maluch na basenie to nie tylko moc zabawy, ale i same korzyści. Dzieci, które regularnie pływają, są nie tylko bardziej zahartowane, ale wyróżniają się też lepszą koordynacją wzrokowo- ruchową i mocniejszymi mięśniami. Na efekty częstego pobytu na pływalni nie trzeba będzie długo czekać. Te bobasy, które spędzają czas na basenie, szybciej nabywają kolejnych umiejętności motorycznych- od swobodnego obracania się z boku na bok po stawianie pierwszych kroków.

Niezbędnik małego pływaka

Są takie akcesoria, bez których mały fan pluskania się w wodzie obejść się nie może. O czym mowa? O miękkich, ciepłych, przytulnych ręcznikach z kapturkiem (np. ręcznikach z kapturem Color Stories). Ręczniki doskonale chronią malucha przed wyziębieniem, zapewniają dziecku właściwą termoregulację, dbają o komfort i zdrowie dziecka. Dodatkowo ręcznik jest wykonany z wysokiej jakości tkaniny frotte i posiada certyfikat Tekstylia Godne Zaufania. Bez obaw można go więc stosować do pielęgnacji nawet najmłodszych dzieci.

Zobacz:  Uniwersytet 3-latka

Ręcznik z kapturem Color Stories, cena: 83,00 pln , pełna oferta w sklepie www.babymama.pl

Recznik z kapturem MilkyWay Peach Color Stories-3

Recznik MilkyWay Peach Color Stories

Recznik z kapturem MilkyWay Blue Color Stories Recznik z kapturem Freckles in Mint Color Stories Recznik MilkyWay Peach Color Stories-1  Recznik z kapturem niemowlecy MilkyWay Peach_ColorStories Recznik z kapturem niemowlecy MilkyWay Blue_ColorStories Recznik z kapturem niemowlecy Freckles in mint_ColorStories  Recznik z kapturem MilkyWay Peach Color Stories-2

Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments