1. Strona główna
  2. »
  3. AKTUALNOŚCI
  4. »
  5. Kampanie
  6. »
  7. Ruszyła akcja Zdrowa Mama = Zdrowe Dziecko

Ruszyła akcja Zdrowa Mama = Zdrowe Dziecko

Ruszyła ogólnopolska akcja edukacyjna „Zdrowa Mama = Zdrowe Dziecko”.

Celem kampanii jest zwiększenie świadomości społecznej w zakresie wiedzy na temat właściwego przygotowania organizmu kobiety na czas od poczęcia dziecka przez ciążę do okresu po jego narodzinach. W tym czasie, szczególnie ważne dla organizmu zarówno dziecka, jak i matki jest przyjmowanie zestawu niezbędnych witamin i minerałów. Wiele kobiet lekceważy zalecenia lekarzy dotyczące przyjmowania suplementów diety
w  tak ważnym okresie życia, ryzykując własne zdrowie i zdrowie dziecka. 

Zgodnie ze stanowiskiem Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, starannie zrównoważona formuła preparatu zawierającego zestaw witamin, minerałów, oligoelementów i mikroskładników odżywczych oraz kwas foliowy, Omega 3-DHA i EPA, może uchronić dziecko przed licznymi wadami rozwojowymi, jak również zapobiega niskiej wadze urodzeniowej, zmniejsza ryzyko przedwczesnego porodu oraz poronień w pierwszych tygodniach ciąży. Jak przekonują eksperci z Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego na łamach „Ginekologii Polskiej” z dnia 7 lipca 2011 roku, odpowiedni zestaw niezbędnych witamin i minerałów może zapobiec wielu problemom rozwojowym u  dziecka, a także utrzymać zdrowie matki na właściwym poziomie. Takie wsparcie potrzebne jest również po ciąży, w okresie karmienia, kiedy organizm kobiety narażony jest na ogromny wysiłek.

Środowiska medyczne od lat prowadzą akcję informacyjną adresowaną do przyszłych mam. Lekarze starają się uświadamiać kobietom konieczność zdrowych nawyków i zachęcać je do podejmowania wysiłku systematycznego dbania o urozmaiconą dietę, zaspokajającą wszystkie potrzeby organizmu. Brak dostatecznej wiedzy, uleganie stereotypom i przesądom związanym z dbaniem o zdrowie, często negatywnie odbija się na przebiegu ciąży, a niekiedy na rozwoju dziecka.

W ramach kampanii „Zdrowa Mama = Zdrowe Dziecko”, przyszłe mamy odpowiedzialnie myślące o macierzyństwie, będą miały możliwość uzyskania ciekawych informacji o przebiegu ciąży, odpowiednim przygotowaniu organizmu oraz zmianach, które zachodzą w organizmie kobiety i jej potomstwa w czasie ciąży. Zainteresowani otrzymają kompleksową wiedzę o wpływie witamin i minerałów na rozwój płodu i zdrowie matki. Zostaną poruszone także kwestie faktów i mitów odnoszących się do okresu ciąży i karmienia piersią. Będzie można zapoznać się z treścią rekomendacji Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego dotyczącymi zażywania suplementów diety. Dodatkowo w ramach akcji udzielane będą cenne porady dotyczące skutecznego radzenia sobie z dolegliwościami i bolączkami typowymi dla ciężarnych, a także dojścia do formy po porodzie.

Kobiety planujące narodziny dziecka powinny zacząć kompleksowe przygotowania na długo przed tym, gdy na teście ciążowym ukażą się dwie kreski.  Ciężarne kobiety muszą ze szczególną uwagą troszczyć się o stan zdrowia, natomiast  karmiące matki powinny mieć świadomość, że dziecko z mlekiem matki otrzymuje wszystkie niezbędne do rozwoju witaminy i mikroelementy.

Wiedza na temat tego, jak ważne jest wczesne podejmowanie odpowiednich kroków jest coraz większa. Warto zaznaczyć, że w przygotowania do poczęcia zdrowego potomka powinni angażować się oboje partnerzy. Mimo, iż suplementacja zalecana jest kobietom, panowie poważnie myślący o ojcostwie również powinni zmienić nawyki. Konieczne jest rzucenie palenia, regularna aktywność fizyczna oraz urozmaicona dieta.

Zakup ubranek dziecięcych, kosmetyków i akcesoriów to obowiązkowe zadanie przyszłych rodziców. Często jednak w wirze zakupów, kobiety zapominają o dbaniu o dobre samopoczucie i kondycję. Niesłuszne jest myślenie, że przyszła mama powinna jeść za dwoje, musi natomiast w dwójnasób gimnastykować się, wypoczywać i dbać o właściwe odżywianie. Ostatnie zadanie okazuje się niekiedy najtrudniejsze. W kalendarzu przyszłej mamy obok wizyt u lekarza, badań i odwiedzin w sklepie z akcesoriami dla niemowląt, powinien znaleźć się wykaz zażywania suplementu diety – kompleksowo odpowiadającego za potrzeby dwóch organizmów.

Tematyka prawidłowego odżywiania kobiet w ciąży jest niezwykle ważna. Kampania edukacyjna „Zdrowa Mama = Zdrowe Dziecko” zgromadziła wokół siebie wiele środowisk popierających jej założenia: lekarzy, dziennikarzy, młode matki. Akcja odbywa się przy wsparciu wybitnych specjalistów w dziedzinie ginekologii, położnictwa i dietetyki. Do grona lekarzy popierających akcję/biorących w niej udział należą:
prof. dr hab. Agata Karowicz-Bilińska – ekspert z udokumentowaną praktyką, cieszący się poważaniem środowiska medycznego i zaufaniem pacjentek.

Inicjatorem akcji jest Boehringer Ingelheim, producent jedynego na rynku suplementu diety Pharmaton Matruelle zawierającego w 1 dawce wszystkie niezbędne witaminy i mikroelementy dla kobiet planujących urodzenie dziecka, tych które są już w ciąży oraz dla matek karmiących. Firma angażuje się w akcję podniesienia poziomu wiedzy społeczeństwa w zakresie zapewnienia właściwej ochrony zdrowia matki i dziecka w tak ważnym dla nich okresie życia.

Więcej informacji o kampanii znajduje się na specjalnie dedykowanej stronie www.witalnamama.pl Pod tym adresem można znaleźć wiele ciekawych przykładów jak dbać o własne zdrowie i zdrowie maleństwa w okresie planowania ciąży, w trakcie jej trwania oraz w czasie karmienia.  Przyszła mama będzie mogła poznać produkty  i dowiedzieć się, co jest dla niej szczególne wskazane a czego powinna unikać. Strona wzbogacona została o ciekawe konkursy oraz porady dla mam i ciężarnych kobiet.

Portal Baby-Shower.pl jest patronem medialnym akcji.

 

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments