Smoczki z kauczuku naturalnego Natursutten

Smoczek uspokajający często budzi niechęć rodziców, jednak mądrze używany pozwala na skuteczne zaspokojenie odruchu ssania niemowląt, przyczynia się do wyregulowania organizmu dziecka, jego układu nerwowego i emocjonalnego. Aktywne ssanie na dalszym etapie pozwala na ćwiczenie mięśni klatki piersiowej, przepony, ust, języka i mięśni mimicznych mających ogromne znaczenie w rozwoju aparatu mowy u niemowląt i dzieci.

Zaspokojenie odruchu ssania bardzo korzystnie wpływa na cały organizm niemowląt, łagodzi stres, daje poczucie bezpieczeństwa, wycisza oraz pozwala na wytwarzanie naturalnych substancji przeciwbólowych w mózgu dziecka.

Smoczki uspokajające Natursutten wyróżniają się nie tylko wyglądem, lecz przede wszystkim, surowcem, z którego zostały wykonane. Wytworzono je z mleczka drzewa Hevea Brasiliens, będącego głównym źródłem pozyskiwania kauczuku naturalnego. Obecne w kauczuku białko może powodować reakcje alergiczne, dlatego w czasie produkcji smoczków zostało ono wyeliminowane.

Naturalny surowiec

Naturalny surowiec wykorzystany do produkcji smoczków Natursutten pozbawiony jest substancji chemicznych, sztucznych barwników, substancji zaburzających gospodarkę hormonalną, parabenów, ftalanów i PVC. Specjalna technika produkcji pozwala na zachowanie maksymalnego stopnia higieny smoczka, gdyż nie posiada on zbędnych szczelin czy pęknięć, gdzie mogłyby rozwijać się bakterie. Brak łączenia eliminuje zagrożenie zadławienia się dziecka oderwaną częścią służącą do ssania, a prosta tarczka smoczka nie odciska się na buzi dziecka, poprawiając komfort użytkowania.

Choć często nazywany jest „brzydkim smoczkiem” z powodu barwy i prostych, wręcz topornych kształtów, to jednak jego zalety oraz naturalność biorą górę nad kolorowymi, klasycznymi smoczkami silikonowymi i tymi z kauczuku syntetycznego.

Ekologiczna produkcja

Wszystkie smoczki Natursutten wykonane są ręcznie z uwzględnieniem surowych norm dotyczących produktów dla niemowląt. Ekologiczne wytwarzanie dotyczy nie tylko samego smoczka, lecz także opakowania, które zrobiono z papieru certyfikowanego FSC, zadrukowanego barwnikami sojowymi. Cały proces produkcji smoczków Natursutten przebiega z uwzględnieniem ochrony środowiska naturalnego oraz poszanowania praw pracowników.

Zobacz:  Akcesoria dla dzieci pełne stylu

Smoczki Natursutten polecają ekspertki z KIDY.pl (http://kidy.pl/ecobaby) – sklepu z ekologiczną żywnością dla niemowląt i najlepszej jakości akcesoriami dla dzieci i rodziców.

natursutten_2 natursutten_3 natursutten_4 natursutten_5 natursutten_6

Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments