1. Strona główna
  2. »
  3. NIEMOWLĘ
  4. »
  5. Pielęgnacja
  6. »
  7. Stop plastikowym chusteczkom

Stop plastikowym chusteczkom

Holenderska marka naturalnych kosmetyków dla dzieci i niemowląt Naïf została zbudowana na przekonaniu, że klienci nie powinni martwić się o sprawdzanie składników produktów do pielęgnacji. Proste i naturalne składniki, opakowania bioplastik – tak by nie szkodzić ludziom czy środowisku.Tak powstały także nawilżane chusteczki Plastic Free Naïf – wykonane z roślin, nie z plastiku!

Czy wiesz, że:

Standardowe chusteczki dla niemowląt są zwykle wykonane z włókien plastikowych, a jedno opakowanie chusteczek to ok. 58 gramów plastiku. To równowartość ok. 2 butelek PET! A zużyte chusteczki trafiają do środowiska choć nie należą do natury.

Plastikowe chusteczki to brudny biznes!

Ponad 90 procent chusteczek dla niemowląt jest wykonanych z plastiku. Plastikowe opakowanie czy chusteczki wykonane często w 80% z poliestru. To plastik jednorazowego użytku.

Są szkodliwe dla środowiska

Mokre chusteczki, z plastikiem jako głównym składnikiem, pozostawiają negatywny ślad CO2. Zużyte chusteczki pozostają w środowisku. Co sekundę zużywamy ok. 14 000 chusteczek, którymi zapychamy rzeki i zatruwamy środowisko.

Są szkodliwe dla ludzi

Mokre chusteczki zawierają perfumy, alkohol czy fenoksyetanol, które są potencjalnymi alergenami łączonymi z egzemą i innymi problemami skóry. Skóra swędzi, wysusza się i pojawiają się podrażnienia.

Działanie Stop Plastic

Unia Europejska przyjęła europejskie dyrektywy dotyczące plastiku jednorazowego użytku (dyrektywy SUP). W Europie jest około 511 000 ton odpadów z chusteczek rocznie, co stanowi około 68 miliardów mokrych chusteczek! Dyrektywa, która wchodzi w życie w 2021 roku wprowadza zakaz stosowania niektórych produktów jak talerze, sztućce czy słomki. Na opakowaniach chusteczek będzie informacja o zawartości tworzyw sztucznych i ich wpływie na środowisko. Nie zostaną jeszcze zakazane ale marka Naïf przejmuje kontrolę!

Chusteczki nawilżające Plastic Free

Nowe chusteczki dla niemowląt Naïf Plastic Free nie zawierają plastiku. Chusteczki dla niemowląt są wykonane z drewna eukaliptusowego. Ta miazga drzewna jest rozdrabniana na włókno i ulega całkowitej biodegradacji w ciągu 8 do 10 tygodni. Balsam w chusteczce składa się w 99% z wody. Pozostały 1 procent to gliceryna (olej roślinny), hydroksyacetofenon, benzoesan sodu (środek konserwujący) i kwas cytrynowy. Nie ma więc olejów mineralnych, chemicznych konserwantów ani innych chemikaliów. Bez alkoholu i perfum. Opakowanie to bioplastic z trzciny cukrowej. Chusteczki są więc bezpieczne i można je stosować do oczyszczania całego ciała Produkt w 100% biodegradowalny!

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.naifcare.pl

 

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments