Stop plastikowym chusteczkom

Holenderska marka naturalnych kosmetyków dla dzieci i niemowląt Naïf została zbudowana na przekonaniu, że klienci nie powinni martwić się o sprawdzanie składników produktów do pielęgnacji. Proste i naturalne składniki, opakowania bioplastik – tak by nie szkodzić ludziom czy środowisku.Tak powstały także nawilżane chusteczki Plastic Free Naïf – wykonane z roślin, nie z plastiku!

Czy wiesz, że:

Standardowe chusteczki dla niemowląt są zwykle wykonane z włókien plastikowych, a jedno opakowanie chusteczek to ok. 58 gramów plastiku. To równowartość ok. 2 butelek PET! A zużyte chusteczki trafiają do środowiska choć nie należą do natury.

chusteczki naturalne 2020 2

Plastikowe chusteczki to brudny biznes!

Ponad 90 procent chusteczek dla niemowląt jest wykonanych z plastiku. Plastikowe opakowanie czy chusteczki wykonane często w 80% z poliestru. To plastik jednorazowego użytku.

Są szkodliwe dla środowiska

Mokre chusteczki, z plastikiem jako głównym składnikiem, pozostawiają negatywny ślad CO2. Zużyte chusteczki pozostają w środowisku. Co sekundę zużywamy ok. 14 000 chusteczek, którymi zapychamy rzeki i zatruwamy środowisko.

chusteczki naturalne 2020 3

Są szkodliwe dla ludzi

Mokre chusteczki zawierają perfumy, alkohol czy fenoksyetanol, które są potencjalnymi alergenami łączonymi z egzemą i innymi problemami skóry. Skóra swędzi, wysusza się i pojawiają się podrażnienia.

Działanie Stop Plastic

Unia Europejska przyjęła europejskie dyrektywy dotyczące plastiku jednorazowego użytku (dyrektywy SUP). W Europie jest około 511 000 ton odpadów z chusteczek rocznie, co stanowi około 68 miliardów mokrych chusteczek! Dyrektywa, która wchodzi w życie w 2021 roku wprowadza zakaz stosowania niektórych produktów jak talerze, sztućce czy słomki. Na opakowaniach chusteczek będzie informacja o zawartości tworzyw sztucznych i ich wpływie na środowisko. Nie zostaną jeszcze zakazane ale marka Naïf przejmuje kontrolę!

Zobacz:  Naturalna pielęgnacja skóry dziecka
chusteczki naturalne 2020 4

Chusteczki nawilżające Plastic Free

Nowe chusteczki dla niemowląt Naïf Plastic Free nie zawierają plastiku. Chusteczki dla niemowląt są wykonane z drewna eukaliptusowego. Ta miazga drzewna jest rozdrabniana na włókno i ulega całkowitej biodegradacji w ciągu 8 do 10 tygodni. Balsam w chusteczce składa się w 99% z wody. Pozostały 1 procent to gliceryna (olej roślinny), hydroksyacetofenon, benzoesan sodu (środek konserwujący) i kwas cytrynowy. Nie ma więc olejów mineralnych, chemicznych konserwantów ani innych chemikaliów. Bez alkoholu i perfum. Opakowanie to bioplastic z trzciny cukrowej. Chusteczki są więc bezpieczne i można je stosować do oczyszczania całego ciała Produkt w 100% biodegradowalny!

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.naifcare.pl

 

Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments