Światowy Dzień Ziemi 2021

Zmiana zaczyna się od działania. Każdy z nas może wspierać planetę i dzięki prostym krokom sprawić, że w przyrodzie będzie działo się lepiej. Każdego roku dla pszczelarzy z Pasiek Rodziny Sadowskich Światowy Dzień Ziemi to doskonała okazja, aby zachęcać do pomocy pszczołom: wiosną wysiewa miododajne rośliny, a pyszny miód kupować w prawdziwych pasiekach, gdzie miliony tych pożytecznych owadów mają troskliwą opiekę i bezpieczny dom.

Aby wszystkim pszczołom, nie tylko tym żyjącym w pasiekach, żyło się dobrze wystarczy wprowadzić w życie 5 prostych rozwiązań:

1. Wiosenny siew miododajnych roślin

Nawet niewielki skrawek ziemi na osiedlu, doniczka na balkonie lub niezagospodarowany fragment ogrodu stanie się cennym pożytkiem dla pszczół, pod warunkiem, że zostanie obsiany lubianymi przez te owady roślinami. Od kwietnia do czerwca do zakupów miodu w Pasiekach Rodziny Sadowskich dołączana jest paczuszka z wyselekcjonowanymi nasionami takich roślin jak: facelia, czarnuszka, koniczyna biała, nostrzyk, chaber i ogórecznik. Dzięki doskonałemu węchowi pszczoły bez kłopotu trafią na tę pełna pachnących kwiatów miododajną łąkę.

2. SPA dla pszczół

Dostępność do wody ma wpływ na prawidłowy rozwój pszczelich rodzin, ich zdrowie i samopoczucie. Dla ciężko pracujących zapylaczy chwila przy poidełku to także moment na odpoczynek. Warto zadbać, aby były to chwile bezpieczne, podczas których nie grozi im niespodziewana kąpiel czy utonięcie, a woda jest wolna od zanieczyszczeń. W tym celu płytkie naczynie należy wypełnić czystą wodą na wysokość maksymalnie 2-3 mm. Dobrze wyłożyć je dodatkowo drobnymi kamieniami, mchem lub korą, tak aby powierzchnia poidła była stabilna i nie stanowiła otwartej tafli wody.

Zobacz:  City SPA Endorfina w Krakowie

3. Eko w ogrodzie i na polu

Stworzenie przyjaznego owadom ogrodu czy uprawy to kwestia zastosowania naturalnych lub bezpiecznych dla pszczół środków ochrony roślin oraz nawozów. Przy ich zakupie warto więc zwrócić szczególną uwagę na ich klasę toksyczności. Te z oznaczeniem IV klasy to preparaty bezpieczne. Naturalne nawozy takie jak np. kompost to najlepsze rozwiązanie dla każdej uprawy. Nie bez znaczenia jest także pora dnia, gdy dokonywane są opryski. Wieczór, po godzinie 20.00 to najbardziej dogodna pora, gdy pszczoły skończyły obloty i przebywają w ulu po całym dniu pracy.

4. Miód z prawdziwej pasieki

Każdy, kto kupuje miód z prawdziwej pasieki, zarządzanej zgodnie z zasadą umiaru i według reguł zrównoważonego rozwoju, dokłada swoją cegiełkę na rzecz powiększania całej pszczelej populacji. W Pasiekach Rodziny Sadowskich z każdym rokiem rośnie liczba uli, a tym samym przybywa kolejnych pszczelich rodzin. Miód jest pozyskiwany z poszanowaniem reguł sztuki bartniczej, a korzystanie z dobrodziejstw ula nie narusza ich równowagi. W Pasiekach do słoików trafia wyłącznie w 100% naturalny pyszny miód, który wyróżnia się wyjątkowymi walorami smakowymi i zdrowotnymi.

5. Nowe domy dla pszczół

Dziko żyjące pszczoły i inne zapylacze nie maja wstępu do bezpiecznych uli w pasiekach. Chętnie za to korzystają z montowanych przez człowieka domków. Do ich budowy wystarczą naturalne materiały, takie jak: drewno, trzcina, bambus, drewniane słomki czy suche łodygi. Warto je wywiesić już w kwietniu, tak aby mogły w n ich zamieszkać już pierwsze pojawiające się pszczoły samotnice. Domki będą schronieniem dla owadów przez cały sezon, a zimą skorzystają z nich także biedronki.

Miody, akcesoria i pozostałe produkty pszczele są dostępne na stronie: www.pasiekisadowskich.pl

Pasieki Rodziny Sadowskich to niezwykła marka naturalnych produktów – miodów. Pozyskiwane w harmonii z naturą i dbałością o pszczoły i środowisko miody z Pasieki Sadowskich wyróżniają się nie tylko wspaniałym smakiem, ale także oryginalną estetyką opakowań, która zachwyci nawet najbardziej wymagających konsumentów. Marka Pasieki Rodziny Sadowskich oferuje miody tradycyjne, takie jak: wielokwiatowy, lipowy czy gryczany, lecz to miody z dodatkami sprawiły, że zdobyła serca konsumentów. Niezwykłe połączenia takich smaków jak: miód z imbirem i czosnkiem, miód z miętą, kakao lub maliną oraz pełna finezji estetyka opakowań zachwycają nawet najbardziej wymagających wielbicieli tego słodkiego przysmaku. Flagowym produktem Pasieki Rodziny Sadowskich są zestawy miodów, które klienci komponują według własnego uznania.

pszczoły sadowscy

Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments