Szumisie z kołysankami – idealne na prezent dla dziecka

Jesteś mamą maluszka, który nie zawsze potrafi szybko usnąć? Nie jesteś sama. Wielu rodziców ma podobny problem ze swoimi pociechami. W dodatku część z dzieci nawet jak już zaśnie, to potrafi regularnie budzić się i nie przespać całej nocy. To wyczerpujące i bardzo trudne doświadczenie, które martwi rodziców. Niewyspanie i stres z dnia na dzień się pogłębia. Czy można w jakiś sposób temu zapobiec? Jeśli twoje dziecko ma problem z uśnięciem, to prawdopodobnie coś mu dolega. Zrób analizę i wyklucz potencjalne przyczyny. Zastanów się, czy twoje dziecko nie może spać, bo:

  • jest głodne. Nakarm go przed snem, aby zapobiec wybudzaniu.
  • jest mu za gorąco. Czy nie przegrzewasz malucha? Założyłaś mu ciepłą piżamkę, przykryłaś kołderką i kocykiem? Spróbuj położyć go spać w miejscu, gdzie temperatura wynosi około 20 stopni.
  • ma zatkany nos. Katar u niemowlaka to dla niego bardzo duża przeszkoda w oddychaniu. Usuń wydzielinę i sprawdź, czy oddycha swobodnie. Zwróć uwagę, czy nie zaczyna się mu przypadkiem infekcja.
  • miało zbyt dużo wrażeń w minionym dniu. Jeśli dzień obfitował w atrakcje dziecko, może mieć problem z wyciszeniem się. Pomóż mu, kąpiąc w ciepłej wodzie, zrób mu masaż, który je nieco odpręży.
  • ma podrażnioną pupę. Skóra malucha jest bardzo delikatna i łatwo ulega podrażnieniom. Staraj się pielęgnować skórę zgodnie z zaleceniami, używaj atestowanych kosmetyków, o pH skóry. W razie potrzeby skonsultuj się z lekarzem.
  • jest mu niewygodnie. Czy jest to spowodowane złym rozmiarem pieluszki? A może bodziak ma metkę, której nie usunęłaś? Sprawdź, czy maluchowi nic nie przeszkadza.
  • ma pełną pieluchę. Przyczyną budzenia się dziecka w nocy może być wilgoć między nogami, jeśli go przewiniesz, to powinno być dobrze. Problemem mogą być też zaparcia.
  • może brakuje mu bliskości mamy? Albo w domu jest zbyt głośno?

Szumisie z kołysankami – sposób na sen niemowlaka

Jeśli wyeliminowałaś wszystkie czynniki, które mogły utrudniać sen twojemu dziecku, a problem, nadal się pojawia, warto pomyśleć o zakupie maskotki szumiącej. Szumisie generują tak zwany biały szum, czyli dźwięki przypominające te, które maluch słyszał, będąc jeszcze brzuchu matki. Dźwięk tego typu uspokaja, wycisza i pomaga w zasypianiu. Wielu rodziców zauważyło, że szumiące misie pozwalają na stworzenie przyjaznego klimatu, które koi dziecko także wówczas, gdy ma kolkę. Szumisie wyzwalają bezpieczny dla uszu dzieci dźwięk, podobny do suszarki. Jednak szumiące misie to znacznie bardziej ekonomiczne rozwiązanie niż wspomniana suszarka. Mają wygląd maskotki, którą dzieci spokojnie mogą się bawić.

Szumis z kolysankami szary Szumisie 2

Sposób na spokojny sen starszaka

Z wiekiem zmieniają się dziecięce potrzeby, zmieniają się też rytuały przy usypianiu. Towarzyszy im często delikatna muzyka, śpiewanie i nucenie. Dlatego z myślą o starszakach pojawiła się nowość, czyli Szumisie z kołysankami, zamiast szumów, które ułatwią i umilą zasypianie. Szumiś kryje w swoim sercu aż 16 polskich kołysanek – 8 śpiewanek i 8 nucanek w zupełnie nowych delikatnych aranżacjach. Każda kołysanka nagrana jest w wersji śpiewanej oraz nuconej, by móc śpiewać maluszkowi samodzielnie.

Szumisie odtwarzają kołysanki przez 30 minut nieprzerwanie, można też wybrać wielokrotne odtwarzane wybranego utworu. Szumiś jest prosty w obsłudze, wystarczy jeden przycisk do obsługi misia. Maskotka posiada też funkcję nagrania własnej kołysanki. Taki miś to idealny pomysł na prezent dla dziecka pod choinkę.

Zobacz:  Zabawki interaktywne - zalety

Szumiś z kołysankami cena: 199 zł www.babymama.pl

Szumis z kolysankami szary Szumisie 4
Szumis z kolysankami szary Szumisie 3
Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments