1. Strona główna
  2. »
  3. AKTUALNOŚCI
  4. »
  5. Recenzje
  6. »
  7. Teatrzyk Cieni Sierra Madre – recenzja

Teatrzyk Cieni Sierra Madre – recenzja

W zabawie z dzieckiem nawet proste rozwiązania mogą nas bardzo zaskoczyć. Mnie pozytywnie zaskoczyła propozycja od firmy Sierra Madre, jaką jest Teatrzyk Cieni. Jest to zestaw ośmiu figurek – postaci, które pozwalają na długie godziny wspaniałej zabawy z dzieckiem, zabawy rozwijającej wyobraźnię malucha i jego rodzica.

fotokarty

Co mnie tak zachwyciło w tym zestawie? Przede wszystkim to, że zestaw pozwala na wymyślenie wielu różnych zabaw. W pierwszej chwili mogłoby się wydawać, że zestaw posłuży jedynie do zabawy w teatrzyk cieni. Jednak daje on nam o wiele więcej możliwości. Figurki wykonane są z czarnego, dość sztywnego kartonu, jednak trzeba uważać, żeby w miejscu mocowania klipsa na patyczek nie zagiąć postaci. Figurki z jednej strony pokryte są specjalną, absorbującą światło farbą. Takie rozwiązanie pozwala na zabawę o każdej porze dnia, nawet w nocy, już po zgaszeniu światła. Jest to duże urozmaicenie zabawy i bez wątpienie ogromna atrakcja dla maluchów. Mój synek aż skakał z radości, kiedy zobaczył świecące w ciemności maszyny.

Poszczególne postaci mocowane są na patyczkach, co pozwala na zabawę w teatrzyk nawet wtedy, gdy nie mamy możliwości puszczania cieni na ścianę. Wtedy wystarczy „zbudować” scenę z zasłoną, za którą można się schować. W czasie zabawy warto zamieniać się rolami – raz rodzic robi przedstawienie dla dziecka, później maluch wymyśla swoją historie. Z synkiem bardzo lubimy też wspólne przedstawienia, gdzie naszą publicznością są misie siedzące na fotelach.

Pozostaje jeszcze kwestia tego, że czasami może zabraknąć nam pomysłów na tematy przedstawień. Osoby odpowiedzialne na stworzenie Teatrzyku pomyślały również o tym. Do zestawu dołączona jest książeczka z 10 gotowymi historiami, które można odegrać, a z czasem mogą one być inspiracją dla dalszej zabawy.

Z synkiem wymyśliliśmy jeszcze jeden sposób na wykorzystanie tego zestawu. Figurki i arkusze, w których się one znajdują mogą posłużyć jako szablony do rysowania. Arkusze warto zostawić również ze względu na to, że pozwolą one na odtworzenie zaginionego elementu zestawu.

Uważam, że ten zestaw jest dobrym pomysłem dla dziecka w wieku ok. 4 lat i starszego. Jest to ciekawy sposób na spędzenie czasu z dzieckiem, szczególnie na zbliżające się długie jesienne wieczory. Jednak najlepszą rekomendacją będą tutaj słowa mojego synka, który z rana przychodzi i pyta „Mamo, a może teatrzyk?”.

Teatrzyk Cieni Niesamowite Maszyny Sierra Madre dostępny jest w sklepie www.babymama.pl cena 28 pln

Maszyny_wizRGB

maszynyPatyczki maszyny1 Maszyny_wizRGB

 

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments