Wata cukrowa – świetny pomysł na baby shower

Wata cukrowa to wspomnienie dzieciństwa. Kojarzy się głównie z nadmorskimi wypoczynkowymi miejscowościami i lokalnymi festynami. Budzi wiele emocji zarówno w dorosłych, jak i w dzieciach. Kiedyś, zdobycie waty cukrowej było trudnym zadaniem. Dzisiaj maszyna do waty cukrowej może znaleźć się w Twoim domu na imprezach tematycznych! Baby shower to impreza, na której wata cukrowa zrobi furorę i nakłoni uczestników do podzielenia się swoimi wspomnieniami z dzieciństwa! 

Wata cukrowa – co to jest? 

Wata cukrowa ma bardzo prosty skład, w całości jest z cukru. Zastanawiałaś się kiedyś, jak z białego proszku powstaje delikatna chmurka? Podstawą jest obróbka termiczna. Karmelizowany w płynnej formie, rozdzielony na drobne niteczki cukier szybko zastyga w powietrzu. Te drobne i lepkie niteczki należy odpowiednio szybko złapać, a ich połączenie z kolejnymi niteczkami prowadzi do powstania idealnej i dużej waty cukrowej. Odpowiednie barwniki dają możliwość uzyskania waty cukrowej w kolorach tęczy. Te kolorowe egzemplarze są szczególnie pożądane przez dzieci! Ale u dorosłych kolory też wywołują uśmiech i pomagają oderwać się od szarej rzeczywistości. Wata cukrowa otrzymała swoją nazwę z powodu konsystencji przypominającej watę i głównego składnika, z którego jest zrobiona, czyli cukru. 

Maszyna do waty cukrowej

Chociaż kiedyś tworzenie waty cukrowej było sekretem, dzisiaj może być elementem każdej organizowanej imprezy! Okazuje się, że jeden sprzęt, może uszczęśliwi wiele osób! Maszyna do waty cukrowej posiada tylko dwa najważniejsze elementy,  grzałkę i wirnik. Grzałka odpowiada za karmelizacje cukru, a wirnik tworzy z niego cienkie włókna. Wirnik jest zbudowany w taki sposób, że niteczki gromadzą w specjalnym kołnierzu i w ten sposób łatwiej jest je zebrać w “chmurkę”. Sprzęt jest bardzo prosty i dzięki temu łatwo można go wyczyścić. Fakt, że dzisiaj maszyna do waty cukrowej może znaleźć się w Twoim domu, zawdzięczasz dwóm Amerykanom, Williamowi Morrison i Johnowi Wharton. To właśnie oni wpadli na pomysł stworzenia prototypu takiego urządzenia, jakie znamy dzisiaj. Na samym początku wata cukrowa dostępna była tylko dla możnowładców oraz społecznych elit, a dzisiaj może być atrakcją na organizowanym przez Ciebie baby shower!maszyna do robienia waty

Zobacz:  Jak na rozwój dziecka wpływają klocki LEGO DUPLO?

Wata cukrowa – atrakcje na baby shower

Wata cukrowa uwielbiana jest przez dzieci i dorosłych. Maszyna do waty cukrowej to rozwiązanie, które spodoba się każdej organizatorce baby shower! Wata cukrowa nie musi być podawana tradycyjnie na drewnianym patyku, ale może być częścią dekoracji. Świetnie wygląda jako dodatek do bezalkoholowego wina. Można położyć ją na górę kieliszka, a po zanurzeniu waty w napoju, można zaobserwować, jak wata cukrowa się rozpuszcza. Ale to nie wszystko, wata cukrowa sprawdzi się także jako dekoracja na muffinkach czy innych słodkościach. Ponieważ maszyna do waty cukrowej jest prosta w obsłudze, to będzie mogła ją obsłużyć każda obecna na baby shower kobieta. Świetnym pomysłem może być zorganizowanie konkursu na największą watę cukrową, którą uda się Wam zrobić! Wata cukrowa to idealny pomysł na baby shower, ponieważ przyszła mama sama przypomni sobie, jak to było, gdy była dzieckiem, a dodatkowo maszyna do waty cukrowej pomoże każdej z obecnych spełnić marzenie z dzieciństwa. Bo przecież każde dziecko chciało poznać tajemnicę powstania waty cukrowej i nauczyć się robić ją samemu!maszyna do przygotowania waty cukrowej

Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments