Wózki wielofunkcyjne – czy to się sprawdza?

Wybór idealnego wózka dla malucha często nie jest prosty i wymaga długich poszukiwań. Sytuacji nie ułatwia też fakt, że w sklepach można znaleźć wiele, mocno zróżnicowanych konstrukcji.

Jak zatem wybrać odpowiedni wózek? Podstawą przy podejmowaniu decyzji powinna być przede wszystkim praktyczność konstrukcji. Z tego też powodu spore grono rodziców decyduje się na modele wielofunkcyjne.
Czy rzeczywiście takie wózki to dobre rozwiązanie? Najważniejsze zalety i wady wózków wielofunkcyjnych opiszemy poniżej.

Wózek wielofunkcyjny – jakie daje możliwości?

Wózki wielofunkcyjne mają łączyć zadania stawiane przed gondolami i spacerówkami. Dzięki temu konstrukcje tego typu sprawdzają się przez naprawdę długi czas, gwarantując komfort dla rodziców i maluchów.

Wózki wielofunkcyjne, nazywane też hybrydami, bywają przydatne w wielu sytuacjach. Stąd też cieszą się wielkim zainteresowaniem rodziców, którzy poszukują wygodnego pojazdu dla malucha. Czy faktycznie konstrukcje tego typu są w stanie rosnąć razem z dzieckiem?

Zalety wózków hybrydowych – dlaczego warto je wybrać?

Podstawową zaletą, która przekonuje rodziców do zakupu wózka wielofunkcyjnego, jest oczywiście spora oszczędność. Decydując się na taki model, tylko raz trzeba bowiem wydać pieniądze. Jakie opcje są dostępne? Można wybrać praktyczne rozwiązania 2 w 1, w których łączy się funkcję gondoli, czyli pierwszego wózka dla dziecka, z wózkiem spacerowym.

Na rynku występują także modele, oferowane choćby przez sklep z wózkami dziecięcymi Wozki-Foteliki.pl, w których oprócz obu typów wózka otrzymuje się również fotelik, co jeszcze bardziej ogranicza początkowe wydatki na wyprawkę.

Wózki wielofunkcyjne są zazwyczaj dość solidne, przez co wyróżniają się dużą stabilnością konstrukcji. Ułatwia to znacząco manewrowanie wózkiem w zróżnicowanym terenie. Sprawdzają się w mieście, jak i w plenerze. Oprócz tego wielu rodziców chwali takie rozwiązania za spory komfort – szybko i sprawnie dopasowują wózek do bieżących potrzeb, bez konieczności kupowania kilku rozwiązań oraz wożenia ich wszystkich na wszelki wypadek ze sobą w samochodzie.

Zobacz:  Nowa linia dermokosmetyków dla najmłodszych

Wózki wielofunkcyjne – czy takie rozwiązanie ma wady?

Nie ma niestety produktów, które nie byłyby pozbawione wad. Podobnie jest z wózkami hybrydowymi. Rodzice, rozważający taki zakup, muszą bowiem nastawić się na jednorazowy znacznie większy wydatek niż w przypadku standardowych modeli.

Solidna konstrukcja często idzie w parze z nieco większym ciężarem niż w przypadku na przykład lekkich spacerówek. Warto wziąć to pod uwagę, jeżeli każdego dnia będziemy zmuszeni do wnoszenia wózka z dzieckiem w środku na najwyższe piętro w bloku.

Ponadto wózek wielofunkcyjny należy dobrze dopasować do indywidualnych potrzeb. W innym razie szybko może się okazać, że był to zakup nietrafiony, a takie rozwiązanie zupełnie nie spełnia oczekiwań.

Najważniejsze cechy dobrego wózka wielofunkcyjnego

Na co zatem powinno się zwracać uwagę, jeżeli chce się kupić wózek hybrydowy? Podstawą jest oczywiście sprawdzenie funkcjonalności konstrukcji. Warto przetestować, czy łatwo da się go złożyć oraz zmieniać jego ustawienia. Dzięki temu szybko i sprawnie uda się zamocować fotelik do stelaża lub rozłożyć wózek na parkingu.

Drugą kwestią jest dobranie parametrów kół do terenu, w których wózek będzie używany. Większość rodziców decyduje się na modele z dużymi, skrętnymi kołami, co znacząco ułatwia przemieszczanie się nawet po nierównym podłożu.

Nie można także zapominać o samych wymiarach wózka. Ma to szczególne znaczenie dla rodzin żyjących w niewielkim mieszkaniu lub osób, które często podróżują. Dla nich wózek powinien być naprawdę niewielki, a stelaż musi szybko i sprawnie składać się do wygodnego przechowywania lub transportu.

Warto również sprawdzić wagę wózka, zwłaszcza jeśli ma być on wnoszony po schodach lub regularnie zabierany na przykład na pokład samolotu. Wówczas każdy nadprogramowy kilogram jest naprawdę niepożądany.

Wózki wielofunkcyjne – wybór idealnego rozwiązania

Każdy rodzic ma nieco inne oczekiwania wobec wózka. Stąd też warto dokładnie zastanowić się, czego tak naprawdę oczekuje się wobec tego typu konstrukcji. Co się szczególnie liczy? Musi ona oczywiście gwarantować bezpieczeństwo i komfort dla malucha. Nie można jednak zapominać również o potrzebach rodziców.

Wózek wielofunkcyjny potrafi być niezmiernie wygodny i praktyczny. Zależy to jednak w pełni od dokonania właściwego i świadomego wyboru. Wówczas konstrukcja tego typu na pewno się sprawdzi.

Zobacz:  Nauczysz dziecko spania
Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments