Wszystko, co powinnaś wiedzieć o komfortowym karmieniu niemowlaka

niemowle mam baby

Karmienie piersią to prawdziwe wyzwanie dla każdej mamy. Młode mamy, nieświadome co je czeka, powoli przygotowują się do nowego wyzwania. Natomiast mamy, które mają już pierwsze karmienia za sobą, szukają nowych, lepszych rozwiązań. Pierwsze tygodnie po porodzie to czas na przyzwyczajenie się do nowej sytuacji. Świeżo upieczona mama musi pokonać zmęczenie i niewyspanie. Pojawiają się nowe wyzwania, przede wszystkim nauka rytmu snu i karmienia dziecka. Warto już na początku rozpoczęcia karmienia rozwiązać wszelkie wątpliwości, aby w komforcie i spokoju psychicznym przetrwać ten trudny, ale wyjątkowy czas.

fotokarty

Niemowlęta domagają się bardzo częstego karmienia. Każde dziecko potrzebuje nieco innego czasu karmienia, aby poczuć sytość. Karmienie to również forma bliskości, dzięki której dziecko czuję się bezpieczne w objęciach mamy.

Osłonki na piersi dla karmiącej mamy

Większość mam twierdzi, że ich dzieci w pierwszym okresie życia chcą być przystawiane do piersi nawet co 2 godziny. Nocą ta częstotliwość się zmniejszała. Karmienie piersią jest zawsze dla świeżo upieczonej mamy męczące, gdyż wymaga od niej sporej uwagi. Dodatkowo skóra na brodawkach nie jest przyzwyczajona do ciągłego ssania, co może powodować, że pojawią się na nich otarcia, zaczerwienienia i podrażnienia. Aby zapobiec takim problemom, możesz zastosować osłonki na piersi MAM rozmiar 1, które zakłada się podczas każdego karmienia. Takie osłonki ułatwiają dzieciom ssanie podczas karmienia, jednocześnie zabezpieczają ciało mamy. Dzięki temu, że mają poniżej 1 mm grubości i zostały one wykonane z atestowanego materiału, jakim jest miękki i jedwabisty silikon, aż 94% dzieci bez problemu akceptuje osłonki. Osłonki na piersi MAM posiadają kształt motylka, idealnie dopasowują się do skóry i zachęcają dziecko do karmienia. Osłonki mają różne rozmiary – do małych oraz średnich i dużych brodawek, co ułatwia ich idealne dopasowanie.

osłonki na piersi Mam Baby

Butelka antykolkowa dla dziecka – jak ją wybrać ?

Kiedy mama planuje rozpoczęcie karmienia butelką warto, aby zwróciła szczególną uwagę na jej właściwości. Niektóre mamy potwierdzają, że karmienie mlekiem modyfikowanym może być przyczyną kolek u dzieci. Zbyt szybko połykany pokarm ze zwykłej butelki może powodować wzdęcia, gazy i kolki, czy ulewania. Warto sprawdzić, czy butelka, którą karmisz, ma właściwości antykolkowe. Innowacyjna butelka antykolkowa MAM Anti-Colic 160 jest przeznaczona dla dzieci w wieku od 0+ miesięcy. Butelka posiada smoczek o wolnym przepływie pokarmu. Imituje to pobieranie pokarmu, które zachodzi podczas karmienia piersią. Dziecko nie połyka powietrza, więc zmniejszone jest ryzyko występowania kolek. Z badań wynika, że 80% mam, które zastosowało butelkę antykolkową MAM, potwierdza jej skuteczność. Butelka zaopatrzona jest w silikonowy smoczek, który akceptuje 94% dzieci. Silikon jest atestowany, jedwabiście miękki i posiada płaski kształt. Butelka posiada także miarkę, ułatwiającą odmierzanie płynów. Butelkę można bez problemu sterylizować i być pewnym, że jej zastosowanie jest w 100% bezpieczne.

butelka dla niemowląt Mam Baby

Czy podawać dziecku smoczek uspokajający?

Jeżeli mama zauważa, że jej maleństwo ma problemy ze snem, bądź coś wywołuje jego niepokój, warto wypróbować Smoczek uspokajający MAM Perfect Start 0-2 miesięcy . Dzięki specjalnie wyprofilowanej tarczce i szyjce, smoczek idealnie dopasowuje się do żuchwy i nie podrażnia skóry dziecka. Produkt został opracowany z udziałem specjalistów z najróżniejszych dziedzin: pediatrów, dentystów i ortodontów, zmniejsza ryzyko powstawania wad zgryzu, ma tylko 2,78 mm grubości. Smoczki MAM są symetryczne i mają ortodontyczny kształt, wspierają zdrowy rozwój jamy ustnej. Badania potwierdzają, że 94% dzieci od razu akceptuje smoczek uspokajający MAM dzięki jego miękkiej powierzchni i jedwabistemu silikonowi. Dzięki miękkiej szyjce, smoczki dostosowują się do szczęki bez szkodliwego odkształcenia. MAM Perfect to najcieńszy smoczek świata, który pokochały dzieci na całym świecie.

smoczek dla dziecka Mam Baby

MAM to producent z ponad 40 – letnim doświadczeniem artykułów dla małych dzieci i niemowląt. Marka posiada bezpieczne i atestowane akcesoria do karmienia, jak smoczki uspokajające, butelki do karmienia oraz akcesoria dla mam takie jak osłonki na piersi. Wszystkie smoczki i butelki produkowane są tylko w europejskich fabrykach.

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl
Katarzyna Pawłowska

Katarzyna Pawłowska

Pomysłodawca portalu, szczęśliwa mama.

Zobacz również

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments