1. Strona główna
  2. »
  3. AKTUALNOŚCI
  4. »
  5. Wiadomości
  6. »
  7. Z pociechami w stolicy, czyli najlepsza dzielnica dla rodzin z dziećmi

Z pociechami w stolicy, czyli najlepsza dzielnica dla rodzin z dziećmi

Poszukiwanie własnego mieszkania to nie lada wyzwanie. Wiedzą o tym wszyscy ci, którzy próbowali znaleźć wymarzone lokum. Na sukces składa się tutaj cała masa czynników – od metrażu, przez wystrój, aż po lokalizację. I to na tej ostatniej skupimy się w dzisiejszym artykule. Dowiedz się, jakie warszawskie dzielnice są najbardziej przyjazne dla rodzin z dziećmi. Daj sobie szansę na znalezienie perfekcyjnego lokum!

Dzielnica idealna dla dzieci

Żeby dzielnica spełniła zadanie miejsca przyjaznego dla rodzin z dziećmi, musi wyróżniać się kilkoma cechami. Warto szukać miejsc zlokalizowanych nieopodal centrum miasta, w pobliżu terenów zielonych, lasów, placów zabaw. Wszystko to sprawi, że spędzanie wolnego czasu z pociechami będzie nie tylko przyjemniejsze, ale też prostsze.

Wola – dobrze skomunikowana

Wszystkie te wymogi spełnia warszawska Wola – dzielnica położona w lewobrzeżnej części miasta. Znajduje się ona w bezpośrednim sąsiedztwie centrum stolicy, dzięki czemu dojazdy do szkoły i na zajęcia dodatkowe nie będą problemem. Stąd wszędzie jest blisko, a komunikacja miejska pozwala bez problemu przemieścić się właściwie do każdego zakątka miasta. Dzieci bez problemu samodzielnie dotrą do szkoły, kina czy teatru albo na spotkanie z rówieśnikami. Nic dziwnego, że gotowe mieszkania na warszawskiej Woli kuszą rodziny z dziećmi.

Na Woli można znaleźć przystanki autobusowe i tramwajowe, a nawet stacje metra, co czyni przemieszczanie się po mieście bardzo prostym i bezpiecznym. Rodzice nie muszą odwozić dzieci do szkół czy na zajęcia dodatkowe. To oszczędności – i na czasie, i na paliwie.

Coś dla ciała, coś dla ducha

Na Woli można również znaleźć całą masę atrakcji i miejsc, w których pociechy mogą spędzać swój wolny czas – zarówno z rodzicami, jak i kolegami czy koleżankami. Sale zabaw, place plenerowe, centra rozrywki – wszystkie one sprawiają, że dzieci nie muszą przemieszczać się na drugi koniec miasta, by miło spędzić czas po szkole.

Historia na wyciągnięcie ręki

Dzielnica jest również pełna historycznych perełek i pięknych miejsc spacerowych. Wystarczy przejść się wąskimi uliczkami, by poczuć klimat dawnej Warszawy. To prawdziwa gratka dla fanów historii, ale również motywacja dla pociech do bardziej intensywnej nauki. Spacer historycznymi zakamarkami może stać się inspiracją do poszukiwania tropów i rozwinięcia zainteresowania polskimi dziejami.

Spacery i aktywność

Wola słynie też z licznych terenów zielonych, zachęcających do aktywnego wypoczynku. Parki, lasy i skwery kuszą zielenią, pozwalając radośnie spędzać czas z bliskimi. Wspólne spacery, wycieczki z psami, szukanie leśnych ścieżek i odkrywanie urokliwych zakamarków to doskonały sposób na atrakcyjne, kreatywne i niebanalne zabawy po szkole.

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments