1. Strona główna
  2. »
  3. MALUCH
  4. »
  5. Zabawki dla dziecka
  6. »
  7. Zabawki interaktywne – jakie warto kupić dla dziecka?

Zabawki interaktywne – jakie warto kupić dla dziecka?

zabawki interaktywne

Zabawki interaktywne to doskonały sposób nauki poprzez zabawę nawet dla najmłodszych dzieci. Są kolorowe, wydają różne dźwięki lub atrakcyjnie się świecą, przyciągając uwagę malucha i angażując wszystkie zmysły.
Obcowanie z tego typu zabawkami rozwija na wielu obszarach, a możliwość dopasowywania różnych elementów, obracania, wciskania i manipulowania produktem ma ogromne znaczenie dla rozwoju kilkumiesięcznego dziecka.

fotokarty

Idealne dla najmłodszych

Wiele zabawek interaktywnych wychodzi potrzebom nawet najmłodszych, będących jeszcze w kołysce niemowląt. Odnajdziemy między innymi angażujące uwagę karuzele, które z powodzeniem można zawiesić nad łóżeczkiem czy wózkiem, w którym przebywa dziecko. Atrakcyjne kolory, różnorodne dźwięki i nieustanny ruch wspierają rozwój motoryki i wszystkich zmysłów i zachęcą naszą pociechę do podnoszenia główki i ruchów całego ciała.

Dobrym pomysłem dla maluszków są także urocze zabawki interaktywne hurtownia przypominające zwierzątka – na przykład króliczki. Tego typu produkty wyglądają niezwykle przyjaźnie, a dzieci będą uwielbiały spędzać z nimi czas i zasypiać w ich towarzystwie.

Wiele zabawek ma ponadto wgrane różnorodne odgłosy, piosenki czy bajki, co pobudza zmysły dziecka i rozwija umiejętności językowe już od pierwszych miesięcy.

Każdy mały brzdąc z pewnością ucieszy się z interaktywnej zabawki, którą będzie mógł się opiekować – głaskać, karmić, przytulać czy układać do snu. Takie zwierzątko-przyjaciel uczy odpowiedzialności, wrażliwości, empatii i zachęca do wspólnej zabawy już roczne dzieci.

Naciskanie na brzuszek zabawki powoduje wydawanie dźwięków i komunikatów, które nauczą pociechę rozumienia potrzeb innych i stymulują rozwój motoryki. Również rodzice mogą zaangażować się w zabawę, chowając pluszowe zwierzątko w różne miejsca lub pomagając dziecku w opiece nad nim.

Zabawki muzyczne

Muzyka ogrywa niezwykle istotną rolę w rozwoju dziecka, angażując różne obszary mózgu, a także wpływając na emocje, wrażliwość, wyobraźnię czy koordynację wzrokowo-ruchową. Dlatego niewątpliwie warto zapewnić brzdącowi różnego rodzaju zabawki muzyczne.

W sklepach odnajdziemy szeroką gamę tego typu produktów, zarówno przypominających prawdziwe instrumenty – pianinko, saksofon, gitarę bądź trąbkę – jak również wydające różnorodne odgłosy lub odtwarzające utwory muzyczne.
Dziecko może rozwijać motorykę i kreatywność, wciskając wedle uznania kolorowe przyciski, lub oddać się słuchaniu melodii, które uspokoją, ukoją do snu czy pobudzą wyobraźnię i wpłyną na emocje.

Zestawy rozwijające kreatywność

Cudownym prezentem dla małych dzieci będą interaktywne zestawy rozwijające różnorodne zainteresowania, wyobraźnię oraz koordynację ruchową.

W zależności od upodobań naszej pociechy, możemy obdarować ją walizką z narzędziami, akcesoriami kuchennymi, instrumentami czy innym zestawem idealnym do kreatywnej zabawy.

Dziecko może spędzać czas z tego typu zabawkami zarówno samodzielnie, stwarzając w głowie własne scenariusze i swobodnie chwytając plastikowe przedmioty, jak i z rodzicem – co pogłębi więzi i nauczy współpracy.

Klocki – zabawa i edukacja w jednym!

Klocki należą do jednych z najatrakcyjniejszych zabawek, zarówno dla najmłodszych, kilkunastomiesięcznych dzieci, jak i kilkuletnich pociech.

Miękki, kolorowy materiał sprawia, że są atrakcyjne i przyjemne w dotyku, dzięki czemu każdy będzie chciał je obracać, dopasowywać do siebie, a przy okazji uczyć się nowych rzeczy – nazw pojazdów, cyfr czy logicznego rozwiązywania problemu.

Edukacyjne klocki
pobudzają wszystkie zmysły dziecka i stwarzają możliwość zarówno samodzielnej zabawy, jak i atrakcyjnego spędzenia czasu z rodzicami. Uczą kolorów, liczenia, koordynacji ruchowej, rozróżniania pojazdów, zwierząt, instrumentów a także innych przydatnych i rozwijających rzeczy. zabawki interaktywne dla starszych dzieci

Coś dla starszych dzieci

Również dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym mogą spędzać czas z zabawkami interaktywnymi odpowiednimi dla siebie i swoich możliwości. Produktami na miarę obecnych czasów prężnego rozwoju technologii są chociażby inteligentne roboty.

W niezwykle atrakcyjny sposób pomogą pociechom w nauce programowania czy języka angielskiego, pobudzając ciekawość, umiejętności logiczne oraz chęć zdobywania wiedzy.

Dziecko może w samodzielny sposób odkrywać podstawy programowania na rozmaitych płaszczyznach, a także spędzić czas na słuchaniu piosenek i bajek w języku obcym. To niewątpliwie przyjemny i atrakcyjny wstęp do dalszej edukacji naszej pociechy!

Wśród zabawek interaktywnych
dla starszych dzieci odnajdziemy także produkty imitujące prawdziwe urządzenia – telefon czy pilot do telewizora. Pozwolą one na rozwój samodzielności oraz kształtowanie poczucia niezależności, co ma ogromny wpływ na samoocenę pociechy.

Jednocześnie rodzice mogą czuwać nad bezpieczeństwem dziecka i wybierać odpowiednie dla niego treści, takie jak programy telewizyjne dla najmłodszych.

Źródło: https://www.marko-baby.pl/

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments