Zasady codziennej higieny implantów zębowych

Fakt, że implanty nie są narażone na działanie próchnicy, zdecydowanie nie zwalnia nas z obowiązku konsekwentnego i dokładnego dbania o ich higienę. Wszelkie błędy w tej kwestii mogą doprowadzić do zaburzenia procesu integracji wszczepu z kością i skutkować nawet jego odrzuceniem. Aby przeciwdziałać zmianom patologicznym na powierzchni implantów oraz wokół nich, należy sięgnąć po profesjonalne produkty stomatologiczne. W swojej bogatej ofercie firma Curaprox posiada nie tylko szczoteczki, które dzięki specjalistycznej budowie i odpowiednio zaprojektowanemu włosiu idealnie dopasowują się do anatomii implantu oraz linii dziąsła, ale także płyny i żele do punktowego leczenia już istniejących stanów zapalnych wokół implantu.

Warto się zastanowić się, czy prawidłowo dbamy o higienę implantów zębowych, a także dziąseł. Po pierwsze należy mieć świadomość, że powierzchnia implantów również narażona jest na odkładanie się płytki nazębnej oraz kamienia, zatem codzienne czyszczenie jamy ustnej to absolutna konieczność. W tym celu, najlepiej sprawdzą się szczoteczki specjalnie dedykowane do higieny implantów. Szczoteczka jednopęczkowa firmy Curaprox – CS 1009 posiada elastyczną, giętką główkę oraz zaokrąglone, miękkie włosie CUREN® o długości 9 mm, które dokładnie oczyści implanty bez uszkodzenia dziąsła. Szczoteczka jednopęczkowa w połączeniu ze specjalną techniką SOLO polegającą na oddzielnym umyciu każdego zęba, bruzdy okołozębowej oraz brzegu dziąsła to zdecydowana podstawa prawidłowej pielęgnacji.

W zadbaniu o trudno odstępne miejsca w jamie ustnej z pewnością pomoże szczoteczka CS 708 Implant & Ortho. Posiada kompaktową główkę oraz płaski, elastyczny uchwyt, dzięki którym precyzyjnie dosięgnie wszystkich problematycznych stref wokół implantów. Dodatkowym atutem szczoteczki CS 708 Implant & Ortho jest niezwykle miękkie włosie CUREN ® o grubości 0,12 mm. Wykazuje pięciokrotnie mniejszą absorbcję wody, niż w przypadku standardowego nylonowego włosia. Dzięki temu pozostaje ono sztywne i skuteczniejsze w oczyszczaniu.

Zobacz:  Implanty zębowe - poznaj najczęściej powtarzane mity

Nie każdy wie, że w procesie leczenia implantologicznego przestrzenie międzyzębowe ulegają powiększeniu. Dlatego tak ważne jest, aby szczoteczka, którą stosujemy w tych obszarach, posiadała włókna o właściwej długości. W odpowiedzi na tę potrzebę, firma Curaprox oferuje serię stożkowych szczoteczek CPS Soft & Implant. Ich włókna są drobniejsze i zdecydowanie dłuższe, co pozwala im na rozprężanie się w przestrzeniach międzyzębowych tworząc efekt „parasola”. Taka forma czyszczenia jest bardzo skuteczna i zarazem niezwykle delikatna. Szczoteczki CPS Soft & Implant są również niezwykle trwałe, a dzięki systemowi mocowania „click” pasują do wszystkich uchwytów.

Prawidłowa higiena implantów powinna, oprócz używania profesjonalnych szczoteczek, zakładać również doraźne stosowanie specjalistycznych płynów do płukania ust oraz żeli. Linia Perio Plus+ od Curaprox powstała z myślą o leczeniu m.in. stanów zapalnych wokół implantów. Płyn Perio Plus+ Balance zawiera antybakteryjną chlorheksydynę i może być stosowany każdego dnia. Natomiast żel Perio Plus+ Focus hamuje stany zapalne dziąseł często występujące przy implantach oraz łagodzi objawy zapalenia przyzębia.

płyn do płukania ust

Odpowiednia pielęgnacja jamy ustnej, a także regularne wizyty kontrolne u stomatologa pomogą nam przedłużyć użyteczność implantów oraz zabezpieczą nasze dziąsła przed groźnymi dla całego organizmu stanami zapalnymi.

dbanie o zęby

Sugerowana cena szczoteczki CS 1009 (szt.): 24,70 PLN
Sugerowana cena szczoteczki CS 708 Implant & Ortho (szt.): 24,70 PLN
Sugerowana cena szczoteczek z serii CPS Soft & Implant (opak.): 34 PLN
Sugerowana cena płynu PerioPlus+ Balance (200 ml): 40 PLN
Sugerowana cena żelu PerioPlus+ Focus (10 ml): 22,40 PLN

Produkty higieny jamy ustnej szwajcarskiej marki CURAPROX dostępne są w wybranych aptekach i gabinetach stomatologicznych, jak również za pośrednictwem sklepu internetowego producenta: shop.curaprox.pl.

CURAPROX to marka szwajcarskiej firmy Curaden AG z siedzibą w Kriens koło Lucerny. Curaden AG jest pionierem i ekspertem w zakresie zdrowia jamy ustnej i indywidualnej profilaktyki stomatologicznej. Wszystkie produkty Curaprox są tworzone i opracowywane w Szwajcarii od 1972r.

Zobacz:  Higiena jamy ustnej na najwyższym poziomie

Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments