Zorganizuj czas swojemu dziecku

Obecnie wiele   mam ma problem z ogarnięciem chaosu związanego z wychowywaniem dziecka.  Poczucie  osamotniona i zagubienia, problemy z organizacją dnia codziennego odczuwa coraz więcej kobiet.

 

Czasem dziecka powinna zarządzać mama i powinien to być czas wypełniony różnymi twórczymi aktywnościami wykonywanymi codziennie lub co jakiś czas. Co możemy zaproponować naszemu dziecku? Mogą to być zabawy i gry z rówieśnikami , czytanie książek, zajęcia plastyczne, rysunek, taniec….. Tak, może to być niemalże wszystko, ale często zamiast wykorzystać naszą inwencję twórczą, sięgamy bo najprostsze sposoby zajęcia na jakiś czas naszego malucha.

Niestety obecnie często spotykanym  sposobem spędzania czasu wolnego przez dzieci jest oglądanie bajek. Kolejne miejsce zajmuje Internet. Pełne dumy i zachwytu, cieszymy się, że nasz 3-latek świetnie układa puzzle-on line oraz gra w inne gry wymagające sprytu.

Często jednak dziecko buntuje się i zamiast przeznaczyć na taką aktywności max. 30 minut dziennie, siedzi ponad godzinę lub dłużej. Jak sobie poradzić w takiej sytuacji? Jak bezboleśnie wyłączyć bajkę, zamknąć ulubioną stronę w sieci lub zakończyć inną aktywność dziecka – wspaniałą kąpiel w wannie, zabawę na placu zabaw czy też wyjście do klubiku dla dzieci?

W takiej sytuacji pomocny może się okazać zegarek z klepsydrą KWID Kid’Sleep z sklepu www.babymama.pl . To więcej niż zegarek. Nauczy Twoje dziecko: obsługiwać normalny zegarek, zarządzać czasem i zapewni kontrolę nad aktywnościami w ciągu dnia. Zegarek ten efektywnie pomoże Ci lepiej dbać o czas Twojego dziecka.

Zobacz:  Mocny sen niemowlaka
Podziel się swoją opinią
Joanna Pawłowska
Joanna Pawłowska

Specjalistka ds. contentu. Swoją karierę rozpoczęła od pracy w social media, następnie zgłębiała tajniki SEO, copywritingu oraz  content marketingu. W Redakcji zajmuje się  tworzeniem artykułów o tematyce zdrowotnej, lifestyle i podróżniczej.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments