1. Strona główna
  2. »
  3. Bez kategorii
  4. »
  5. 3 rzeczy, o których musisz pamiętać, projektując pokój dla malucha

3 rzeczy, o których musisz pamiętać, projektując pokój dla malucha

pokoik dla malucha

Przyjście na świat nowego członka rodziny stanowi niesamowitą radość wśród wszystkich bliskich, którzy już od poczęcia starają się przygotować na jego narodziny. Kupowanie uroczych ubranek, ciekawych zabawek i przytulnych kocyków to tylko jedne z nielicznych rzeczy, będących absolutną koniecznością. Zdecydowanie najważniejszą rzeczą, którą należy przygotować na przyjście malucha, jest pokoik, ponieważ to właśnie tam dziecko spędzi najwięcej czasu. Warto więc zadbać o jego odpowiednie zaprojektowanie, gdyż tylko wtedy mały skarb będzie czuł należyte bezpieczeństwo.

fotokarty

1. Łóżeczko to podstawa

Maluchy przez większość swojego niemowlęcego życia śpią, dlatego łóżeczko jest najważniejszym elementem wyposażenia całego pokoiku. Sklepy oferują naprawdę szeroki wybór tego typu mebli, ale zakup tego właściwego może stanowić problem zwłaszcza dla młodych rodziców. Warto więc pamiętać, aby nie kierować się samym wyglądem, gdyż aspekty wizualne są tylko dodatkiem, który nada samej dziecięcej słodkości. Kupując łóżeczko, należy przede wszystkim wziąć pod uwagę kwestię wygody, ponieważ tylko w ten sposób maluch będzie mógł komfortowo odpoczywać. Ważnym aspektem jest również fakt związany z bezpieczeństwem, gdyż niemowlaki są bardzo ruchliwe i podatne na wszelkie urazy. Warto również pamiętać, aby w mebelki nie znalazły się żadne wystające elementy, ponieważ to mogłoby doprowadzić do niechcianego wypadku.

pokój dla malucha2. Meble wygodą dla rodziców

Młodzi rodzice podekscytowani macierzyństwem często popadają w wir zakupów. Wybierają mnóstwo uroczych ubranek, niemowlęcych zabawek i przytulnych kocyków, które zgromadzone w nadmiarze nie mieszczą się w szafkach. Projektując pokoik, warto więc zakupić duże i pojemne meble, będące wygodą nie tylko dla samego dziecka, kiedy już dorośnie, ale również rodziców, mogących utrzymać porządek w domu. W przypadku wyboru szafek warto obrać tę samą zasadę co w kwestii łóżeczka – wygląd to nie wszystko. Przy zakupie najpierw należy wziąć pod uwagę praktyczność, a dopiero później skupić się na detalach estetycznych, ponieważ w ten sposób wybór będzie udany, a pieniądze zostaną dobrze zainwestowane.

3. Światło, światło i jeszcze raz jasność!

Maluchy są ciekawe świata, dlatego codziennie z zainteresowaniem obserwują wszystko, co dzieje się dookoła. Szczególnie interesują ich zjawiska mające miejsce za oknem związane z procesami zachodzącymi w przyrodzie. Warto więc zadbać o odpowiednie zasłony w oknach, które nie tylko dodadzą uroku całemu wystrojowi, ale również okaże się niezwykle funkcjonalne. Najlepszym wyborem będzie zakup rolet rzymskich, cechujących się łatwością demontażu i możliwością uprania ich. Tego typu rozwiązanie, ze względu na swoją uniwersalność, pasuje do wszystkich wnętrz. Rolety rzymskie w większości przypadków znajdują częstsze zastosowanie niż zasłony.

Projektowanie pokoju dla malucha jest bardzo istotną czynnością, którą należy rozpocząć już przed przyjściem pociechy na świat. Zastosowanie powyższych wskazówek znacznie ułatwi to zadanie, a zaplanowanie i urządzenie pomieszczenia stanie się znacznie łatwiejsze oraz szybsze dla każdego przyszłego rodzica.

Podziel się
Wszystko dla mamy i dziecka. Odwiedź sklep wyprawkowy - www.babymama.pl

Zobacz również

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments